Łuków

Kolejny sukces Emilii Szcześniak z Łukowa

Kultura Pt. 20.11.2020 11:46:00
20
lis 2020

Emilia Szcześniak, młoda wokalistka z Łukowa, zdobyła Grand Prix podczas Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej w Bytomiu. Konkursowi patronował Minister Edukacji Narodowej.

VIII Ogólnopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej odbył się 6 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Bytomiu. Na konkurs wpłynęło 286 zgłoszeń z 15 województw. Łuków reprezentowała Emilia Szcześniak, młoda wokalistka z Fabryki Piosenki i uczennica Szkoły Podstawowej nr 1. Występy uczestników oceniało jury pod przewodnictwem Aleksandry Stokłosy, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej wokalistyki Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach i solistki Opery Śląskiej w Bytomiu. Decyzją jury Emilia otrzymała Grand Prix konkursu.

Emilia Szcześniak zdobyła również Grand Prix na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej, który odbył się dzień wcześniej, 5 listopada w Domu Kultury w Nysie. W ostatnim czasie młoda wokalistka z Łukowa zdobyła także drugie miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego „Wciąż blisko nas” w Komprachcicach oraz pierwsze miejsce na XIV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2020” w Mrozach.

Informację o sukcesach Emilii otrzymaliśmy od jej nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 1 Przemysława Oskroby. Dziękujemy i gratulujemy.


AKup [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.