Łuków

„Las na jakiś czas” wystawa Adama Kopcia

Kultura Czw. 10.08.2023 14:49:42
10
sie 2023

Od pierwszej wystawy Adama Kopcia, czyli Maystra Tupza, minęło już kilka lat. Teraz powrócił z najnowszą, częściowo postpandemiczną ekspozycją „Las na jakiś czas” do Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wystawę można oglądać do 25 sierpnia w Galerii Prowizorium.

Na wystawie możemy zobaczyć obrazy tworzone w ulubionej technice artysty, czyli wielowarstwowe, ręcznie wycinane szablony, malowane farbą w spray'u. Ekspozycja „Las na jakiś czas” to seria obrazów poruszająca tematykę klimatu, środowiska naturalnego, a przede wszystkim lasu. Idea wraz z całą koncepcją wystawy tych dzieł powstawały w okresie covidowego lockdownu.

Tytuł wystawy nawiązuje z jednej strony do cykliczności wystaw Tupza w łukowskiej galerii, jak i stanowi przesłanie skierowane do jej odbiorcy, skłaniające do częstszych kontaktów z naturą. Poza głównym nurtem prezentowanej ekspozycji będzie można zobaczyć również inne autorskie prace - wariacje z gatunków street artu. Wystawa czołowego łukowskiego artysty muralowego nie mogłaby się odbyć bez tych form sztuki miejskiej, które stanowią jej wyjątkowy, istotny element.


Inf. i fot. ŁOK

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Aniaania Pt. 11.08.2023 11:46:48

Szkoda, ze w galerii nie widać prac artysty,

Do Aniani Niedz. 13.08.2023 07:37:36

Ale za to kwiat łukowskiej elyty w pełnej krasie hahaha