Łuków

ŁOK: druga odsłona warsztatów recytatorskich

Kultura Wt. 15.12.2020 12:41:00
15
gru 2020

Już po raz drugi grupa recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury spotkała się z aktorem Maciejem Czapskim. Poprowadził on dla nich warsztaty, podczas których główny nacisk położył na autoprezentację, na otwarcie się i dobrze pojętą pewność i świadomość siebie na scenie.

Kolejne spotkanie z Maciejem Czapskim odbyło się w piątek 11 grudnia. Uczestnikami zajęć była grupa z poprzedniego spotkania. W tej części warsztatów prowadzący położył nacisk na autoprezentację, na otwarcie się i dobrze pojętą pewność i świadomość siebie na scenie. Ciekawym doświadczeniem był wybór partnera - recenzenta, który po wysłuchaniu prezentacji miał wyrazić swoje odczucia na temat formy, a nie treści przekazu. Uczy to – jak czytamy w nadesłanej do nas relacji - świadomego odbioru „żywego słowa”, uczy dystansu, umiejętności oceny i argumentacji. Cieszy fakt, że w tak krótkim czasie możemy spojrzeć na swój wyuczony tekst z zupełnie innej perspektywy, z nowym zadaniem aktorskim. Te ćwiczenia uświadomiły starszym recytatorom, że ten sam tekst wypowiadany z różnymi intencjami niesie ze sobą różne emocje. Warto też, będąc instruktorem, być obserwatorem zajęć prowadzonych przez innego fachowca, ugruntowujemy i pogłębiamy swoją wiedzę o recytacji, poznajemy inne, niekoniecznie nowe metody pracy z recytatorami.

W warsztatach recytatorskich z Maciejem Czapskim udział wzięli: Maksymilian Zdanowski, Emilia Rzymowska, Julia Osiak, Anastazja Sadło, Lena Aleksandrowicz, Joanna Lendzion, Natalia Polkowska, Maciej Radomyski oraz Emilii Orzeł.informacja i zdjęcia: ŁOK
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.