Łuków

ŁOK: Joanna i Kacper wśród najlepszych

Kultura Śr. 16.06.2021 09:43:15
16
cze 2021

Joanna Lendzion i Kacper Siwiak, recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, zostali laureatami I Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Jana Pocka w Kaleniu. Kacper zdobył pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej, a Joanna – drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych.

W relacji nadesłanej do nas przez Łukowski Ośrodek Kultury, czytamy:

W tym roku mija 50 lat od śmierci ludowego poety Jana Pocka, który był związany z Kaleniem w gminie Markuszów. Staraniem Stowarzyszenia Pamięci Jana Pocka uczczono tę rocznicę recytując wiersze poety. Do udziału w I Międzynarodowym Konkursie Recytatorskim Poezji Jana Pocka zaproszono przedstawicieli środowisk polonijnych. Pierwszy etap odbył się w formie on-line. Wpłynęło aż 175 wideo-prezentacji w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Finałowe prezentacje odbyły się 14 czerwca w Domu Ludowym w Kaleniu.

Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Anny Brzozowskiej - Krajki podkreśliła bardzo wysoki poziom recytacji poezji Jana Pocka. W gronie laureatów znaleźli się recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury. Kacper Siwiak zdobył I miejsca w kategorii młodzieżowej, a Joanna Lendzion zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Na widowni byli obecni krewni poety, a w jury zasiadała jego wnuczka. Gratulujemy łukowskim recytatorom kolejnego sukcesu a organizatorom dziękujemy za poziom organizacyjny, serdeczność, obietnicę kolejnych konkursów oraz wartościowe nagrody. Z repertuarem nie będzie trudności bo laureaci otrzymali tomy poezji Jana Pocka.


Zdjęcia i informacja: ŁOK
AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.