Łuków

ŁOK: laureaci konkursu „Uśmiech Pana Boga”

Kultura Pt. 11.12.2020 09:47:00
11
gru 2020

Recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury znaleźli się w gronie laureatów XX Wojewódzkiego Konkursu „Uśmiech Pana Boga”. Zdobyli nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej. W sumie na konkurs, który odbywał się w formule on-line, nadesłano 47 prezentacji.

Już po raz dwudziesty Łukowski Ośrodek Kultury, wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie ogłosiły konkurs recytatorski poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga”. Podobnie jak większość wydarzeń kulturalnych, także i ten konkurs odbył się w formule on-line. Wzięli z nim udział recytatorzy z całego województwa lubelskiego. W gronie laureatów konkursu znaleźli się reprezentanci ŁOK, podopieczni Sławomira Żyłki.

Wyniki konkursu ogłoszono 9 grudnia. Jury w składzie Anna Kistelska, główny instruktor ds. literatury i recytacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie; Maria Halina Balińska, emerytowana dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury, instruktor ds. recytacji, pomysłodawczyni idei i nazwy konkursu; polonistka Jolanta Gnas - Zienkiewicz i Alicja Dymitruk, instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury, po wysłuchaniu i obejrzeniu 47 prezentacji recytatorskich przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA kl. I – III (9 recytatorów)

I NAGRODA
- Julia Osiak, kl. III, rec. „Co wiesz o swojej rodzinie?”, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka;

WYRÓŻNIENIA:
- Anastazja Sadło,kl. III, rec. kolaż tekstów poetyckich, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka,
- Emilia Rzymowska, kl. III, rec. „Bądź pochwalona mamusiu”, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka;

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA kl. IV – VI (17 recytatorów)

I NAGRODA
- Lena Aleksandrowicz,kl. IV, rec. „Żal…”, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka;

WYRÓŻNIENIE:
- Anna Rokicka,kl.IV, rec. „O maluchach”, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka,

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA kl. VII– VIII (13 recytatorów)


I NAGRODA
- Joanna Lendzion, kl. VII, rec. „Pogodne spojrzenie”, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka;
- Maciej Radomyski,kl. VII, rec. kolaż tekstów poetyckich, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka,

SZKOŁA ŚREDNIA (6 recytatorów)

II NAGRODA
- Julia Semczuk,kl. I LO, rec. kolaż tekstów poetyckich, Łukowski Ośrodek Kultury, op. Sławomir Żyłka.

„Wasze zainteresowanie świadczy o potrzebie obcowania z wartościami prozy i poezji ks. Jana Twardowskiego, a także o tęsknocie za realną aktywnością w życiu społecznym i kulturalnym. Jury zachęca do pogłębionej analizy wybranych do recytacji tekstów oraz nieustannej i intensywnej pracy nad dykcją. Jury podkreśla wyjątkowość tegorocznego konkursu. Okoliczności uniemożliwiły nam wszystkim bezpośredni kontakt, co w niektórych przypadkach rodziło pokusę czytania tekstów za kamerą. Jest to praktyka nieuczciwa, niszcząca zaufanie i wiarę w autentyczność przekazu, co w poezji i prozie ks. Jana Twardowskiego powoduje szczególny dysonans. Większość z uczestników wybrała pogodne teksty autora, co w tym trudnym czasie jest szczególnie krzepiące dla wykonawców i odbiorców. Dziękujemy wszystkim za obecność on-line w „szkole uczuć” ks. Jana Twardowskiego” - czytamy w relacji nadesłanej z ŁOK.
Prezentacje wszystkich laureatów można obejrzeć na stronie YouTube Łukowskiego Ośrodka Kultury /TUTAJ/zdjęcia i informacja: ŁOK
AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.