Łuków

ŁOK: ogólnopolskie sukcesy recytatorskie Wiktorii i Maksymiliana

Kultura Wt. 19.03.2024 11:42:57
19
mar 2024

Podopieczni Sławomira Żyłki, instruktora Łukowskiego Ośrodka Kultury, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza i odnieśli sukces. Maksymilian Artecki zdobył Nagrodę Laureata, a Wiktoria Czyżak zdobyła jedną z głównych nagród - Nagrodę Papierowej Korony.

Eliminacje XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza odbywały się 14 marca w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie. Prezentacjom poezji śpiewanej i recytacjom przysłuchiwała się komisja artystyczna w składzie: Wojciech Rusin (przewodniczący jury) - aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Edyta Madej - sekretarz, pracownik MDK „Pod Akacją” w Lublinie, Jerzy Kurczuk - aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz Łukasz Jemioła - wokalista, gitarzysta, twórca piosenek i nauczyciel muzyki. Jury po przesłuchaniu wszystkich prezentacji z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz szkół średnich i z placówek wychowania pozaszkolnego postanowiła przyznać Nagrodę Laureata Maksymilianowi Arteckiemu, recytatorowi związanemu z Łukowskim Ośrodkiem Kultury.

Dzień później, w piątek 15 marca w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Narodowego w Lublinie na Zamku Lubelskim odbył się Koncert Laureatów XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Podczas tego wydarzenia przyznano nagrody główne. Jedną z nich, Nagrodę Papierowej Korony, za interpretację utworu Józefa Czechowicza „O matce” otrzymała Wiktoria Czyżak, recytatorka Łukowskiego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodkiem Kultury w Ulanie-Majoracie, przygotowana przez Sławomira Żyłkę.informacja: ŁOK
zdjęcia: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.