Łuków

ŁOK: spotkanie z pisarką Anną Kamińską

Kultura Wt. 11.06.2024 09:52:35
11
cze 2024

Anna Kamińska, autorka wielu książek oraz bestsellerowych biografii m.in. himalaistki Wandy Rutkiewicz, przyrodniczki Simony Kossak, himalaistki Haliny Krüger-Syrokomskiej, twórcy Monaru - Marka Kotańskiego oraz założyciela zespołu Maanam - Marka Jackowskiego, gościła w Łukowskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie z pisarką Anną Kamińską odbyło się 7 czerwca. jak czytamy w nadesłanej do nas relacji, podczas tego wydarzenia autorka opowiedziała o oryginalnych osobowościach, które stały się inspiracją dla wielu ludzi. Pisarka z sentymentem wspomniała pisanie pierwszej biografii, nawiązującej do życia Simony Kossak, podkreślając odwagę wyboru drogi zawodowej, w nawiązaniu do wielopokoleniowej artystycznej rodziny Kossaków. Anna Kamińska zaznaczyła, że w jej warsztacie pracy ważne jest wnikanie w środowisko, oraz poznawanie charakterystyki grupy, w której funkcjonuje opisywana przez nią osoba. Takie są też wspomniane wcześniej biografie tych niezwykłych osób. Wydarzenie podsumowały pytania publiczności oraz rozmowy kuluarowe.

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Wydarzenie było częścią zadania „Senioralne podróże po wysokiej kulturze”. Projekt dedykowany jest seniorom z terenu powiatu łukowskiego.
informacja i zdjęcia: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.