Łuków

ŁOK: warsztaty dla recytatorów

Kultura Śr. 09.12.2020 09:33:00
09
gru 2020

Łukowski Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty dla recytatorów. Zajęcia prowadził Maciej Czapski, aktor teatralny i telewizyjny oraz reżyser dubbingu. Udział w warsztatach wzięła grupa łukowskich recytatorów, podopiecznych Sławomira Żyłki.

Warsztaty odbyły się w piątkowe popołudnie 4 grudnia. Prowadził je Maciej Czapski, aktor teatralny, telewizyjny, głosowy oraz reżyser dubbingu. Absolwent wrocławskiej filii wydziału aktorskiego przy PWST w Krakowie, który debiutował na scenie Teatru Dramatycznego w Legnicy. Współpracował także z Teatrem im. Wiliama Horzycy w Toruniu. Zdobywca Srebrnej Iglicy w plebiscycie na najpopularniejszego aktora Wrocławia. Obecnie jest kierownikiem artystycznym Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza przy Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

W zajęciach udział wzięła grupa łukowskich recytatorów. Jak czytamy w relacji nadesłanej z ŁOK, prowadzący zajęcia pan Maciej znalazł sposób, aby dotrzeć zarówno do dzieci jak i młodzieży, i przekazać im wachlarz warsztatu recytatorskiego z punktu widzenia aktora. „Łukowscy recytatorzy dzięki już posiadanym umiejętnościom, ciekawie interpretują wybierane teksty zdobywając nierzadko nagrody i wyróżnienia. Jednak wiary w to, że recytacja to niezgłębiona i pełna tajemnic do odkrycia, dziedzina sztuki, nigdy za wiele. Takie podstawy jak rozgrzewka i artykulacja dzieciom trzeba przekazywać w formie zabawy, a z młodzieżą już można zaryzykować formy dydaktyczne”.

Jak informuje ŁOK, były to pierwsze takie zajęcia i na pewno nie ostatnie.zdjęcia: ŁOK
AKup/Js
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.