Łuków

ŁOK: wykład o pszczołach dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Kultura Sob. 18.03.2023 10:19:50
18
mar 2023

Słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się z dr inż. Anetą Sulborską – Różycką z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Wysłuchali wykładu o pszczołach i produktach pszczelich, które służą urodzie i zdrowiu.

Wykład pod tytułem „Produkty pszczele dla zdrowia i urody” na Łukowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku odbył się w piątek 17 marca w Łukowskim Ośrodku Kultury. Temat pszczół i produktów pszczelich przybliżyła słuchaczom dr inż. Aneta Sulborska - Różycka, pracownik naukowo - dydaktyczny, adiunkt w Katedrze Botaniki i Fizjologii Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zagadnienia dotyczyły produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, wytwarzanych przez pszczoły miodne oraz sposobów ich pozyskiwania przez człowieka.

Podczas spotkania pojawiły się również zagadnienia poświęcone m.in. właściwościom odżywczym, kosmetycznym i leczniczym miodu, a także sposobom przechowywania tego produktu. Nie zabrakło ciekawych informacji na temat innych produktów pszczelich, takich jak pyłek kwiatowy, pierzga, propolis, mleczko pszczele, wosk i jad pszczeli.informacja i zdjęcia: ŁUTW ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook