Łuków

Łuków: kolejne sukcesy Zuzanny Bochman

Kultura Sob. 19.12.2020 14:43:00
19
gru 2020

Zuzanna Bochman z Łukowa znalazła się w gronie laureatów festiwalu „UniverSong – Festival Internacional de la Canción de Las Islas Canarias”, w którym udział wzięli wokaliści z 57 krajów. Zuzanna ma też na koncie nagrody w dwóch krajowych konkursach, na których reprezentowała swoją szkoła, czyli łukowską „Jedynkę”.

Zuzanna Bochman od lat śpiewa w Fabryce Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury. Podopieczna Moniki Sołtyszewskiej – Leśkiewicz wzięła ostatnio udział w Międzynarodowym Festiwalu na Wyspach Kanaryjskich on-line „UniverSong – Festival Internacional de la Canción de Las Islas Canarias”. W konkursie tym udział wzięli wokaliści z 57 krajów. Zuzanna znalazła się w ścisłym gronie laureatów otrzymując jeden z pięciu dyplomów finalistów tego konkursu.

W ostatnim czasie Zuzanna wzięła również udział w II Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej Lipsko 2020. W tym konkursie, który również odbywał się on-line, udział wzięło 99 wokalistów. Zuzia zajęła II miejsce w kategorii wiekowej klasy IV - VI szkoły podstawowe. A w kolejnym konkursie muzycznym on-line „Piosenki i Pieśni Patriotycznej”, który zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Długosiodle, wygrała swoją kategorię wiekową. Zaśpiewała „W listopadzie”. Na konkurs ten wpłynęło 26 zgłoszeń. Podczas obu konkursów młoda wokalistka reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 w Łukowie.

Występy Zuzanny Bochman można obejrzeć na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=PvZ9Jp4kJAIzdjęcia: ŁOK
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.