Łuków

Łuków: nagroda dla nauczyciela i ucznia

Kultura Śr. 12.06.2024 11:02:22
12
cze 2024

Sławomir Żyłka, instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury oraz jego podopieczny, Maksymilian Zdanowski, zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „Miłość”. Obaj, nauczyciel i jego uczeń, zajęli w swoich kategoriach wiekowych drugie miejsca.

Podsumowanie Jubileuszowego XX Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pod hasłem „Miłość” odbyło się 10 czerwca w Sali Kina Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jury konkursu w składzie: Ewa Hadrian, Maria Brzezińska, Urszula Lewartowicz i Waldemar Michalski po zapoznaniu się z 206 zestawami prac literackich przyznało aż 73 nagrody i wyróżnienia.

Laureatem drugiej nagrody w kategorii poezja - szkoła podstawowa klasy I - IV został Maksymilian Zdanowski reprezentujący Łukowski Ośrodek Kultury. W tej kategorii wiekowej przyznano dwie równorzędne drugie nagrody w wysokości 300 złotych. Jedną z trzech drugich nagród za poezję, tyle że w kategorii dorosłych, otrzymał Sławomir Marek Żyłka, instruktor Łukowskiego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie.

Łukowski laureat ma dopiero 10 lat i właśnie dla Maksymiliana Zdanowskiego było to niecodzienne przeżycie. To bardzo pocieszające, że w czasach Internetu i panoszącej się sztucznej inteligencji tak liczna wielopokoleniowa grupa jest wierna słowu pisanemu i literaturze. Maksymilian Zdanowski jest autorem wiersza „Miłość czy zdrada” a Sławomir Żyłka napisał wiersz „Erotyk współczesny”.

Organizatorem XX Wojewódzkiego Konkursu Literackiego było Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.