Łuków

Łuków: rusza kolejny sezon retransmisji z Metropolitan Opera

Kultura Pon. 02.11.2020 13:48:00
02
lis 2020

W Łukowskim Ośrodku Kultury rusza kolejny sezon retransmisji spektakli z nowojorskiej The Metropolitan Opera. Rozpocznie się on w niedzielę 8 listopada spektaklem „Holender Tułacz”.

Legenda Holendra Tułacza (lub Latającego Holendra) – nieśmiertelnego, przeklętego żeglarza, który nie może ani powrócić na ląd, ani umrzeć – działała i działa na wyobraźnię artystów od dawna. Przekleństwo może zdjąć tylko wierna miłość kobiety. Wagner przeczytał nowelę pod tym tytułem w Rydze, skąd musiał uciekać przez wierzycielami jako pasażer na gapę na statku Tetyda. Być może sztormy, jakie naznaczyły tę podróż, odcisnęły też piętno na tej czwartej z kolei operze Wagnera. Nową inscenizację na scenie Met przygotuje François Girard („Parsifal” w Met), orkiestrę poprowadzi Valery Gergiev, a w tytułowej roli wystąpi Evgeny Nikitin, którego widzowie transmisji mogli oglądać w „Borysie Godunowie” Musorgskiego, a także w „Parsifalu” oraz „Tristanie i Izoldzie” Wagnera. Sentą będzie specjalistka od Wagnera – Anja Kampe, a zakochanym w niej bez wzajemności myśliwym Erikiem – Sergei Skorokhodov.

Spektakl z Nowego Jorku będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 8 listopada o godzinie 18.00 w Kinie Łuków. Bilety są do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.


AKup [ja]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.