Łuków

Łuków: świat kobiet

Kultura Sob. 16.03.2024 12:52:12
16
mar 2024

W Muzeum Regionalnym w Łukowie oraz w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury można oglądać dwie nowe wystawy malarstwa i rysunku. Ich autorkami są kobiety. Ich prace to paleta barw, światła i radości.

Na wystawie w Muzeum Regionalnym w Łukowie zobaczymy prace Aliny Pięty, absolwentki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dziś pracującej jako nauczyciel plastyki i informatyki w Szkole Podstawowej w Starych Kobiałkach. Artystka prezentuje na niej swoje obrazy i rysunki, przepełnione światłem i radością. Tę wystawę, zatytułowaną „Radość tworzenia”, której wernisaż uświetnili swoim występem harcerze ze Starych Kobiałek, można oglądać do 15 maja.
Po obejrzeniu wystawy w muzeum warto wybrać się też do Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Tam również jest okazja do tego, aby zobaczyć wystawę obrazów pełnych życia i kolorów. Namalowały je słuchaczki Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas zajęć prowadzonych przez Annę Karolkiewicz.


Na wystawie, która będzie czynna do 29 marca zobaczymy prace autorstwa Małgorzaty Chrobak, Danuty Jaszczuk, Danuty Kot, Lidii Nowickiej, Ewy Nurzyńskiej, Jadwigi Osial, Małgorzaty Radzikowskiej, Barbary Soćko, Hanny Wasak Hanna, Teresy Wolskiej-Thorsaug, Bogumiły Zakaszewskiej oraz Wiesławy Osińskiej.Te dwie pełne kobiecości, barw, światła i życia wystawy otwarto w Dniu Kobiet. W tym momencie warto też wspomnieć, że z tej okazji w Łukowie odbyło się także wyjątkowe spotkanie w Szkole Policealnej – Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie, dedykowane paniom. Był to „Dzień Kobiet z Medykiem”, podczas którego panie mogły skorzystać z porad i warsztatów przygotowanych przez słuchaczy i nauczycieli szkoły. Odbyły się też prelekcje profilaktyczne. Dużą popularnością cieszył się kącik dla dzieci zapewniający im fachową opiekę oraz kawiarenka oferująca m.in. zdrowe przekąski. Uczestnicy spotkania w loterii fantowej wylosowali zabiegi kosmetyczne, podologiczne i masażu Kobido, a także drobne upominki.
zdjęcia: ŁOK, Muzeum Regionalne, podlasie24.pl
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.