Łuków

Łuków: trwają zapisy do szkółki rzeźbiarskiej

Kultura Śr. 07.10.2020 12:08:00
07
paź 2020

Muzeum Regionalne w Łukowie wznawia zajęcia ,,szkółki rzeźbiarskiej”. Rozpoczną się 16 października. Będą odbywać się w każdy piątek o godzinie 16:00. Poprowadzi je rzeźbiarz Krzysztof Osak.

Jak informuje łukowskie muzeum, celem działalności „szkółki” jest upowszechnianie wśród młodzieży tradycyjnej rzeźby ludowej, wyszukiwanie młodych talentów, kształtowanie ich umiejętności warsztatowych, poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych wykonywania rzeźby w drewnie, organizowanie przeglądu dorobku twórczego oraz upowszechnianie osiągnięć twórczych poprzez organizowanie konkursów i wystaw. Szczegóły uczestnictwa dostępne są w gmachu muzeum oraz w pracowni rzeźbiarskiej przy ul. Piłsudskiego 19. Liczba osób ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.


Zapisy na zajęcia już ruszyły. Poprowadzi je artysta rzeźbiarz Stowarzyszenia Twórców Ludowych oddział w Łukowie i zarazem stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Krzysztof Osak, którzy przekaże młodym adeptom umiejętności warsztatowe, połączone z nauką rzeźbienia w drewnie przy zachowaniu tradycyjnej treści i formy współczesnej rzeźby ludowej regionu łukowskiego.


zdjęcie: Muzeum Regionalne w Łukowie
AKup [MSz]

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.