Łuków

Łuków: „W zaczarowanej krainie instrumentów”

Kultura Pt. 10.05.2024 08:51:23
10
maj 2024

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Łukowie wystąpili na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wystawili bajkę muzyczną pod tytułem „W zaczarowanej krainie instrumentów”. Na widowni zasiedli zaś uczniowie łukowskich podstawówek.

Spektakl odbył się 9 maja. W relacji, która nadeszła do naszej redakcji, czytamy:

Główną bohaterkę bajki „W zaczarowanej krainie instrumentów” Lenę z jej czarodziejskim fletem zagrała Jagoda Niewiarowska. Zuzię i jej ulubiony saksofon zaprezentowała Karolina Lewandowska. W roli Ani grającej na skrzypcach usłyszeliśmy Gabrielę Semczuk. W rolę Franka grającego na akordeonie wcielił się Michał Matyszek. Chłopca grającego na fortepianie przedstawił Ignacy Nurzyński. W rolę Filipa grającego na klarnecie wcielił się Ignacy Celiński. Antkiem grającym na puzonie był Krystian Jastrzębski. W roli Adasia wystąpił grający na trąbce Szymon Lendzion. W rolę czarnoksiężnika i chłopaka grającego na gitarze wcielił się Dawid Suchodolski.
Przedstawienie było skierowane do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie szkoły muzycznej zagrali trzy spektakle. Obejrzało je łącznie około 500 dzieci.

Projekt bajki, pomysł, scenariusz i prowadzenie - Małgorzata Hawryluk. Udźwiękowienie opowieści - dyrektor PSM Tomasz Wojtaś. Nagłośnienie, obsługa techniczna i pomoc logistyczna - Łukowski Ośrodek Kultury.
informacja i zdjęcia: ŁOK

AKup
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.