Łuków

Łuków: wiły wianki i wrzucały je do wody

Kultura Pon. 21.06.2021 08:33:29
21
cze 2021

19 czerwca w łukowskim parku można było posłuchać występów wokalistek Fabryki Piosenki, zespołu „Niezapominajki” z Dminina, recytatorów ŁOK, skosztować wyrobów „Kobiet z Pasją” z Gozdu oraz wić wianki. Impreza odbywała się pod hasłem „Wianki nad Krzną”.

„Wianki nad Krzną” to cykliczna impreza organizowana przez Łukowski Ośrodek Kultury. Jak mówi nam Iwona Krystecka, która odpowiadała za jej zorganizowanie, chodziło o uczczenie nadejścia lata. Zgodnie z hasłem wydarzenia odbywało się wicie wianków, które finalnie zostały puszczone na wodę. Były też warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których uczono jak zrobić laleczki z materiału. Była wystawa ozdób, które wykonują na zajęciach panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Były też zajęcia garncarskie. A dla smakoszy przysmaki przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Gozdu w gminie Stanin.

Podczas sobotniego wieczoru na scenie zaprezentowały się wokalistki z Fabryki Piosenki, które pod kierunkiem Edyty Wójcik przygotowały mini koncert „Wakacje tuż, tuż”. Był też występ zespołu „Niezapominajki” z Dminina. Można również było posłuchać zdolnych i nagradzanych recytatorów z Łukowskiego Ośrodka Kultury, podopiecznych Sławomira Żyłki.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.