Łuków

Łuków: wyróżnienie dla Mikołaja

Kultura Wt. 14.03.2023 09:05:44
14
mar 2023

Mikołaj Niedziela i Maciej Radomyski, recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. W kategorii piosenka Mikołaj zdobył wyróżnienie.

W XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” w Łomży wystąpiła ponad trzydziestka młodych wykonawców. Najliczniej było reprezentowane województwo podlaskie i powiat łomżyński, ale byli także reprezentanci lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego. W kategorii piosenka obok nagród regulaminowych przyznano także pięć wyróżnień. W wyróżnionej piątce znalazł się Mikołaj Niedziela z Łukowskiego Ośrodka Kultury. W kategorii krasomówczej ŁOK reprezentował Maciej Radomyski. Zaprezentował monolog Smirnowa z jednoaktówki „Niedźwiedź” Antoniego Czechowa.

Konkurs tradycyjnie odbywał się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego, gdzie od kilkunastu lat istnieje także „Salonik pani Hani” z pamiątkami po artystce. W tym roku zbiory wzbogaciły się o pamiątkową statuetkę, którą otrzymała Hanka Bielicka odchodząc z Teatru „Syrena”. Przekazała ją wieloletnia gosposia i przyjaciółka artystki.

Prezentacje w kategoriach wiersz, monolog i piosenka kabaretowa oceniało jury obradujące pod przewodnictwem Krzysztofa Dziermy – białostockiego aktora znanego szerszej publiczności z filmów „U Pana boga w ogródku” i „U Pana Boga za piecem”. Pomysłodawcą konkursu był przed laty ks. Andrzej Godlewski. Jak mówił „Radość spod kapelusza” ma już wyrobioną markę wśród instruktorów, którzy przyjeżdżają z kolejnymi rocznikami swojej uzdolnionej młodzieży.

zdjęcia i informacja: ŁOK
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook