Łuków

Łukowska Moc Kultury

Kultura Czw. 02.11.2023 09:10:23
02
lis 2023

Już w najbliższy poniedziałek, 6 listopada rusza Łukowska Moc Kultury. W ramach tego wydarzenia zaplanowano m.in. koncert Elżbiety Adamiak, wystawę „Śmierć za człowieczeństwo” poświęconą beatyfikowanej rodzinie Ulmów, „Rockową Moc Tomka Zienia” oraz wystawę prac studentów Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach.

Łukowska Moc Kultury odbędzie się już po raz siódmy. Jej organizatorem jest Łukowski Ośrodek Kultury. To wydarzenie, w ramach którego będą odbywać się koncerty, spektakle, pokazy, wystawy i wykłady. W tym roku Łukowska Moc Kultury potrwa od 6 do 11 listopada. Szczegółowy program tego wydarzenia przedstawia się następująco:

Poniedziałek, 6 listopada
Kino Moralnego Spokoju, czyli specjalne seanse w Kinie Łuków: o godzinie 16.00 „To nie wypanda”, o godzinie 18.00 „Wszystko wszędzie naraz” oraz o godzinie 20.30 „Fabelmanowie”. Bilety na każdy film w wyjątkowej cenie - 10 zł są do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Wtorek, 7 listopada
Dzień Kultury Żydowskiej - wystawa „Śmierć za człowieczeństwo” poświęcona beatyfikowanej niedawno rodzinie Ulmów, zamordowanej przez niemieckich okupantów za ukrywanie Żydów. O godzinie 17.00 w Kinie Łuków będzie można wysłuchać wykładu „Ile judaizmu jest w chrześcijaństwie?”, który wygłosi Piotr Kowalik, główny specjalisty ds. Judaistyki i Metodologii w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. O godzinie 19.00 - koncert muzyki klezmerskiej pt. „Żydowskie impresje” w wykonaniu duetu skrzypcowego ROKduo. Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Kina Łuków.

Środa, 8 listopada

Teatralna Moc Kultury - podopieczni z Teatru Poezji i Fabryki Piosenki wezmą udział w warsztatach przygotowanych przez Teatr im. J. Osterwy w Lublinie. Po zajęciach, które rozpoczną się o godzinie 15.00, odbędzie się pokaz nabytych przez nich umiejętności.

Czwartek, 9 listopada
Moc Wystawy i Rocka - o godzinie 17.30 w Galerii PROwizorium ŁOK otwarcie dwóch wystaw przygotowanych przez studentów kierunku sztuk plastycznych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Swoje prace zaprezentują studenci I roku studiów magisterskich z Pracowni Projektów Przestrzennych pod okiem dr Aleksandry Mazurkiewicz oraz z Pracowni Fotografii prowadzonej przez dr Marcina Sutryka. Zobaczymy wystawę rzeźb zatytułowaną „Wymiary abstrakcji” oraz wystawę fotografii: „Martwa natura z ...”.

O godzinie 18.30 odbędzie się koncert pt. „Rockowa Moc Tomka Zienia”. Zagra Tomasz Zień Trio. Będzie to połączenie brzmienia blues-rockowych organów Hammonda B3 z akustyczną wiolonczelą i jazz rockową perkusją. Jako support zagra łukowska formacja ŁOK'ej Band. Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w kasie Kina Łuków.

Piątek, 10 listopada

Moc Muzyki – o godzinie 18.30 rozpocznie się koncert Elżbiety Adamiak pt. „Trwaj chwilo trwaj”. Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie”, jak i największe przeboje wokalistki, takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach” i wiele innych. Artystce towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół w składzie: Piotr Goljat - fortepian/śpiew, Paweł Jabłoński - akordeon i Piotr Górka - kontrabas. Jako support wystąpią wokaliści Fabryki Piosenki ŁOK z programem pod tytułem „Osiecka Próba Generalna”. Bilety na ten koncert w cenie 50 zł w przedsprzedaży oraz 60 zł od 3 listopada tj. tydzień przed wydarzeniem do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Sobota, 11 listopada
Łukowskie Obchody Święta Niepodległości - na tę uroczystość ŁOK przygotował etiudę słowno - muzyczną pt. „Hej, kwiaty na armaty!”


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Piotr Śr. 08.11.2023 21:23:31

6 Dni Kultury. Brawo. Po prostu Brawo.

Więcej kreatywności! Sob. 11.11.2023 07:25:20

Jak dla mnie nic nowego i nadzwyczajnego tylko inaczej "opakowane"