Łuków

Repertuar Kina Łuków

Kultura Czw. 02.05.2024 09:37:07
02
maj 2024

W Kinie Łuków rozpoczyna się nowy tydzień. Na ekranie pojawią się takie filmy jak „Za duży na bajki 2”, „Kicia Kocia w przedszkolu”, „Przysięga Ireny” oraz „Mój pies Artur”.

„Za duży na bajki 2” to komedia familijna produkcji polskiej z 2024 roku. Jest to wciągająca, pełna humoru opowieść dla całej rodziny – o sile przyjaźni, stawianiu czoła przeciwnościom i mierzeniu się z prawdą. Waldi i przyjaciele ruszają w podróż – misja „odnaleźć tatę”. Czy się im powiedzie? Mocno wyczekiwany film „Za duży na bajki 2” w reżyserii Kristoffera Rusa ponownie opowie o ważnych zarówno dla dzieci, jak i rodziców kwestiach, jednocześnie bawiąc i wzruszając przy tym do łez. Tym razem Waldek, Staszek i Delfina przeżyją lato pełne przygód w Tatrach. Podczas wycieczki Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, o którym od mamy słyszał tylko tyle, że dawno temu porzucił ich rodzinę. Chłopiec postanawia za wszelką cenę go odnaleźć i osobiście zapytać o powody tej decyzji. Wraz ze Staszkiem, pod osłoną nocy, wyruszają na poszukiwania. Czyhające na nich na górskim szlaku niebezpieczeństwa to nic w porównaniu z zadaniem, które otrzymuje Delfina. Kreatywna nastolatka musi ukryć przed niczego nieświadomą ciotką, mamą Waldka oraz… jej nowym partnerem prawdę o zniknięciu chłopców. Jakie zawirowania w życie wszystkich bohaterów wniesie ta sekretna misja?  Czy Waldek otrzyma odpowiedzi na dręczące go pytania i zrozumie postępowanie ojca?

„Za duży na bajki 2” w dniach od 3 do 8 maja o godz. 16:30 oraz w czwartek 9 maja o godz. 15:30. Czas: 1 godz. 35 minut.„Kicia Kocia w przedszkolu” to animacja produkcji polskiej z 2024 roku. To kontynuacja filmowych opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej. Jest to propozycja przygotowana dla najmłodszych widzów i polecana jaka pierwszy film w życiu dziecka na dużym ekranie. Historie są na tyle krótkie i dobrze zrealizowane, że nie sposób się na nich nudzić. Kicia Kocia ponownie na wielkim ekranie! Rezolutna kotka już po raz czwarty zaprasza do kin na seanse pełne humoru, emocji oraz codziennych przygód. Animacje z kotką w roli głównej to dla dzieci nie tylko masa świetnej zabawy, ale przede wszystkim okazja do nauki cennych lekcji życiowych. Tym razem Kicię Kocię i jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe perypetie. Razem z bohaterami spędzimy dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Sympatyczna kotka pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na Kicię Kocię zawsze można liczyć! Dzięki Kici Koci dzieci dowiedzą się, jak wygląda typowy dzień przedszkolaka.

„Kicia Kocia w przedszkolu” w dniach od 3 do 8 maja o godz. 15:30 oraz w czwartek 9 maja o godz. 14:30. Czas: 42 minuty.„Przysięga Ireny” to dramat produkcji polsko-kanadyjskiej z 2023 roku. Film opowiada autentyczną historię o tym, jak można zmienić świat swoją odwagą. Prawdziwa historia, którą trzeba zobaczyć. To przejmująca opowieść o zachowaniu człowieczeństwa w nieludzkich czasach II wojny światowej. Historia jest oparta na faktach z życia Ireny Gut-Opdyke, która z narażeniem życia ratowała Żydów ukrywających się po likwidacji getta. Trwa II wojna światowa. 19-letnia Irena (Sophie Nélisse) w wojennej zawierusze traci kontakt z rodziną. Siłą zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej sytuacja polepsza się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer – major SS (Dougray Scott). Zafascynowany rezolutną dziewczyną mężczyzna zauważa, że pracuje ona ponad swoje siły i awansuje ją w strukturze fabryki. Irena przejmuje nowe obowiązki w kuchni, a później także dostaje za zadanie zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów. Bohaterce udaje się podsłuchać rozmowę Niemców, z której dowiaduje się o planach likwidacji pobliskiego getta i postanawia znaleźć sposób na to, by ocalić podlegających jej robotników. Wkrótce rozwiązanie sytuacji pojawia się samo – młoda Polka otrzymuje propozycję pracy w roli gosposi w posiadłości Rugemera. Irena postanawia wykorzystać zaufanie pracodawcy i ukryć w jego domu Żydów pracujących wcześniej w szwalni. Konspiracja nie trwa jednak długo. Rugemer odkrywa tajemnicę Ireny i stawia jej trudne do zaakceptowania ultimatum.

„Przysięga Ireny” w dniach od 3 do 8 maja o godz. 20:15 oraz w czwartek 9 maja o godz. 20:30. Czas: 2 godziny.„Mój pies Artur” to film przygodowy produkcji amerykańskiej z 2024 roku. Film o niezwykłej przyjaźni, na podstawie niesamowitej i prawdziwej historii! 700 kilometrów, 10 dni, 1 nierozerwalna więź. Miłośnik sportu i adrenaliny Michael Light (Mark Wahlberg) staje przed największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze. Wraz z trzyosobową ekipą zaufanych zawodników przystępuje do Mistrzostw Świata w Rajdach Przygodowych na Dominikanie. Stając na starcie ekstremalnych zmagań, w czasie których – przez 10 dni – pieszo, kajakami i na rowerze będzie musiał pokonać prawie 700 kilometrów, Light nie przypuszcza, że wkrótce jego zespół powiększy się o dodatkowego członka. Będzie nim jedyny w swoim rodzaju, bohaterski pies – Artur. Połączeni nierozerwalną więzią człowiek i wierny czworonóg rzucą wyzwanie dżungli, falom, przepaściom i ograniczeniom własnych organizmów. To co wspólnie osiągną, napisze niebywałą historię, która poruszy i zachwyci cały świat.

„Mój pies Artur” w dniach od 3 do 8 maja o godz. 18:15 oraz w czwartek 9 maja o godz. 17:15. Czas: 1 godz. 47 minut.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.