Łuków

Muzeum Regionalne w Łukowie: bożonarodzeniowe warsztaty

Kultura Śr. 16.12.2020 15:32:00
16
gru 2020

Muzeum Regionalne w Łukowie, przestrzegając wszystkich zasad sanitarnych, organizuje jak co roku Bożonarodzeniowe Warsztaty. Tradycyjnego wykonywania choinkowych ozdób uczyły się ostatnio dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca”.

Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Kolorowe lampki oraz ozdoby choinkowe cieszą oczy swą różnorodnością kształtów, barw i rozmiarów. Dlatego też 9 grudnia dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Mały Odkrywca” w Łukowie, odkrywając swoje talenty plastyczne, wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie.

Jak informuje nas Muzeum Regionalne w Łukowie, podczas warsztatów dzieci wykonywały ozdoby choinkowe z kolorowego opłatka, które dawniej wpisane były w tradycję Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki miały też okazję dowiedzieć się o tradycjach i obrzędach bożonarodzeniowych. Warsztaty prowadziła twórczyni ludowa oraz jednocześnie pracownik muzeum Edyta Sak.zdjęcia: Niepubliczne Przedszkole „Mały Odkrywca”
AKup [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.