Łuków

„Na początku było Słowo” - konkurs literacki zorganizowany przez łukowską Fundację Cegiełkowo Pasja i Pomoc

Kultura Wt. 26.03.2024 09:54:35
26
mar 2024

„Na początku było Słowo” – to hasło przewodnie konkursu literackiego, który zorganizowała łukowska Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Finał konkursu, podczas którego wręczono nagrody jego laureatom odbył się w poniedziałek, 25 marca. Była to również okazja do wysłuchania nagrodzonych i wyróżnionych wierszy. Temu wydarzeniu patronowało Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 25 marca w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyła się finałowa gala konkursu literackiego „Na początku było Słowo”. Był to konkurs skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zorganizowała go łukowska Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc. Na konkurs nadesłano 21 prac z różnych stron kraju. Oceniało je jury w składzie: Beata Baran, Zofia Kamola i Maciej Nurzyński. Silną „reprezentację” stanowiły wiersze napisane przez młodzież z Kisielska. Honorowy patronat nad konkursem objął starosta łukowski Dariusz Szustek. Patronat medialny: Katolickie Radio Podlasie oraz portal Podlasie24.pl.

Podczas finałowej gali odbyło się nie tylko wręczenie nagród laureatom i osobom wyróżnionym. Była to też okazja do posłuchania nagrodzonych wierszy Magdaleny Dryl, Julii Małgorzaty Osiak i Arkadiusza Stosura oraz prac wyróżnionych autorów: Karola Czerneckiego, Kamila Rycerza, Patrycji Wesołowskiej oraz Julii Wojtasik. Wszystkie prace Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc opublikowała w tomiku, który tak jak konkurs, nosi tytuł „Na początku było Słowo…”.
zdjęcia: Artur Rychta Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.