Łuków

Nagroda i wyróżnienia dla łukowskich recytatorów

Kultura Wt. 11.06.2024 11:40:16
11
cze 2024

Wiktoria Zdanowska, Julia Osiak, Dawid Grudzień i Stanisław Świder, to młodzi recytatorzy z Łukowskiego Ośrodka Kultury, którzy wzięli udział w Turnieju Wojewódzkim 43. Małego Konkursu Recytatorskiego w Lublinie. Podopieczni Sławomira Żyłki zostali docenieni przez jury turnieju.

Turniej Wojewódzki 43.Małego Konkursu Recytatorskiego odbywał się w dniach 4-6 czerwca w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Łukowski Ośrodek Kultury reprezentowała tam piątka recytatorów w różnych kategoriach wiekowych wyłoniona w eliminacjach powiatu łukowskiego. Jury turnieju w składzie: Anna Koźlik (aktorka, absolwentka Krakowskiej Szkoły Teatralnej, artystka kolektywu Lufcik na Korbkę i Teatru Złego, logopeda specjalizująca się w pracy z artystami, dziennikarzami oraz osobami dorosłymi), Joanna Cholewa (recytatorka, miłośniczka żywego słowa, laureatka kilkudziesięciu konkursów recytatorskich na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym, tegoroczna laureatka Nagrody Kulturalnej Województwa Lubelskiego) oraz Mateusz Więcławek (aktor, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej), po wysłuchaniu 105 recytatorów w czterech kategoriach wiekowych, postanowiło przyznać nagrody recytatorom Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Nagrodę w kategorii szkoła podstawowa klasy I-II zdobyła Wiktoria Zdanowska. W kategorii szkoła podstawowa klasy V-VI wyróżnienie otrzymała Julia Osiak. Natomiast w kategorii szkoła podstawowa klasy III-IV wyróżnienia otrzymali Stanisław Świder i Dawid Grudzień.

Organizatorzy szacują, że we wszystkich eliminacjach wzięło udział około tysiąca recytatorek i recytatorów z całego województwa lubelskiego. Jury dziękuje młodym recytatorom, instruktorom i rodzicom za zaangażowanie w pracę nad żywym słowem. Jurorzy mają nadzieję, że radość i zabawa słowem widoczna podczas występów u małych uczestników zostanie z nimi i przyniesie owoce na kolejnych konkursach.informacja i zdjęcia: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.