Łuków

Narysuj Papcia Chmiela

Kultura Pt. 15.09.2023 07:20:23
15
wrz 2023

Rok 2023 to zgodnie z uchwałą przyjętą przez łukowskich radnych Rok Papcia Chmiela i z tej okazji stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa ogłasza konkurs plastyczny. Zadaniem jego uczestników będzie narysowanie postaci Henryka Jerzego Chmielewskiego lub postaci z jego komiksów.

Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa zachęca młodych mieszkańców miasta oraz ich rodziców lub opiekunów do wspólnego rysowania „Papcia Chmiela”, czyli słynnego rysownika Henryka Jerzego Chmielewskiego, autora serii komiksów pt. „Tytus, Romek i A’Tomek”. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków z „zerówek” oraz uczniów klas I - III szkół podstawowych.

Zadaniem osób, które wezmą udział w konkursie będzie wykonanie pracy plastycznej w formacie A4, na której przedstawiona zostanie postać Henryka Jerzego Chmielewskiego lub inne postacie z komiksów jego autorstwa. Technika wykonania pracy jest dowolna i zależy wyłącznie od wyobraźni młodych artystów. Celem wspólnej zabawy jest promowanie osoby związanego z Łukowem rysownika, a okazją ku temu jest ustanowienie przez Radę Miasta roku 2023 - Rokiem Henryka Jerzego Chmielewskiego „Papcia Chmiela”. Patronat nad konkursem organizowanym przez stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa objął burmistrz Łukowa.

Rysunki i wycinanki oraz prace malowane farbami, flamastrami czy wykonane w zupełnie innej technice, wraz ze wskazaniem autora i danymi kontaktowymi oraz podpisaną klauzulą informacyjną, należy złożyć osobiście lub drogą pocztową do piątku 30 października do godziny 15.30 w Referacie Promocji Urzędu Miasta Łuków (ul. Browarna 65, 21-400 Łuków). Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, upominki oraz dyplomy.

Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w regulaminie.informacja: Stowarzyszenie Alternatywa dla Łukowa

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.