Łuków

Niedziela z Teatrem: „O pchle co manier nie miała”

Kultura Śr. 03.04.2024 12:03:13
03
kwi 2024

Młodzi widzowie z Łukowa i okolic będą mieli okazję po raz kolejny spotkać się na „Niedzieli z Teatrem”. Tym razem na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się aktorzy z Teatru TAK z Radomia. Wystawią spektakl pod tytułem „O pchle, co manier nie miała”.

Spektakl „O pchle, co manier nie miała” to luźna adaptacja bajki Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”, czyli klasycznej pozycji polskiej literatury dziecięcej. Zabawna opowieść o pchle, oszustce i naciągaczce, która po wielu swych „numerach”, pod groźbą więzienia, obiecuje poprawę i uczciwe życie. W przedstawieniu Teatru TAK główna bohaterka Pchła Szachrajka jest wielką damą, która ma wszystko prócz kultury. Nikt nie spodziewa się, że w tak małej pchle mieści się tak ogromny brak dobrych manier. Czy to ładnie? Czemu nie? Pchła najlepiej wszystko wie! Sztukę złych manier zna w każdym calu. Czy aby na zdrowie jej to wszystko wyjdzie? Rozwiązanie wraz z puentą tej bajki przyjdzie... a jakie... dowiecie się przychodząc na spektakl do Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała” odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 16.00 w sali widowiskowej ŁOK. Bilety w cenie 30 zł są do nabycia w kasie Kina Łuków oraz on-line.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.