Łuków

Niedziela z Teatrem: Pipi nadchodzi

Kultura Pt. 03.11.2023 07:51:33
03
lis 2023

Przed nami kolejna „Niedziela z Teatrem” w Łukowskim Ośrodku Kultury. Tym razem najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć spektakl pod tytułem „Pipi nadchodzi”, w wykonaniu Teatru TAK z Radomia.

Pipi to tytułowa bohaterka cyklu powieści Astrid Lindgren i ich adaptacji filmowych. Pipi ma dziewięć lat, marchewkoworude włosy splecione w dwa odstające warkoczyki i mnóstwo piegów. Nosi przykrótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i dużo za duże czarne buty. Mieszka całkiem sama, jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem, w Willi Śmiesznotce w małym miasteczku – jej matka nie żyje, a ojciec, kapitan Pończocha, pływa na morzu. Jednak Pippi, najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą pełną złotych monet, doskonale sobie radzi bez pomocy, ignorując bądź odrzucając wszelkie próby ingerencji w jej życie: czy to umieszczenia jej w domu dziecka, czy zmuszenia do chodzenia do szkoły. Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzję dorosłych, dbających bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Sama Pippi, mimo ciągle popełnianych niezręczności i skłonności do opowiadania niestworzonych historii, zawsze kieruje się dobrem innych, spiesząc na ratunek słabszym i poszkodowanym.

Przedstawienie „Pipi nadchodzi” w wykonaniu Teatru TAK to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci z elementami języka angielskiego. Scenariusz inspirowany tekstem Astrid Lindgren „Pippi wchodzi na pokład”. Przygody rudowłosej Pipi, która zabiera dzieci w podróż do swojego świata. W nim wszystko może się zdarzyć, a marzenia się spełniają. Spektakl pełen słońca i pozytywnych wibracji. Motto Pipi głosi: „Aby żyć szczęśliwie myśl człowieku pozytywnie”. W każdym wieku i do końca wszyscy jesteśmy dziećmi, choć po trosze. Nie pozwólmy sobie o tym zapomnieć. O, nadchodzę i to jak! Uroczyście melduję, iż nie kto inny, tylko ja - Pipilotta Wiktualia Firanella Złotomonetta Pończoszanka, sprytna, rezolutna dziewczynka mieszkam sama w willi Śmiesznotce i czekam na powrót taty - Efraima Pończochy, prawdopodobnie króla murzyńskiego. Podczas jego nieobecności bawię się w berka z policjantem ucząc go przy tym angielskich nazw dzikich zwierząt oraz wraz z przyjacielem Tommym zbieramy przeróżne skarby. Następnie przenoszę się do amerykańskiej szkoły, gdzie tańczę amerykańską cha-chę, a nie mogąc się doczekać na swoje urodziny postanawiam skrócić tydzień wywołując Szamana z egzotycznego Laosu. Co wyniknie z tych przygód...? Przekonajcie się sami przychodząc na spektakl do Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Podczas spektaklu dzieci wezmą udział w edukacyjnych zabawnych rymowankach w języku angielskim. Pojawią się także elementy interaktywne m.in. wspólne zbieranie skarbów, nauka tańca cha-cha oraz wspólne śpiewanie „Piosenki Szamana”.

Spektakl „Pipi nadchodzi” odbędzie się w niedzielę, 19 listopada o godzinie 16.00 w sali widowiskowej ŁOK. Bilety w cenie 25 zł do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz on-line. Rezerwacje ważne są do 12 listopada.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.