Łuków

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Kultura Pt. 10.03.2023 07:54:48
10
mar 2023

W Kinie Łuków zaczyna się nowy tydzień. Od dziś, od piątku 10 marca do do czwartku 16 marca na ekranie Kina Łuków będzie można oglądać „Pokolenie Ikea”, „Szczęście Mikołajka”, „Plan na miłość” oraz „Wróżkę Zębuszkę”.

„Pokolenie Ikea” to komedia produkcji polskiej z 2023 roku. Korpo, kredyt, szybki seks, czyli duże miasto w pigułce. Dla głównego bohatera przygodny seks, fantazje erotyczne i szybkie romanse to punkt wyjścia do opowieści o realiach, w jakich żyją współcześnie młodzi. Film opowiada o tym czego pragną kobiety… i mężczyźni. W odważny sposób mówi o seksualności i pragnieniach współczesnych młodych dorosłych, którym łatwiej przychodzi przerzucanie się liczbą partnerów seksualnych niż przyznanie się do potrzeby miłości. Adaptacja głośnej i kontrowersyjnej książki Piotra C. to pozycja dla wszystkich, którzy chociaż raz posmakowali randkowania. Szybki seks nigdy nie był łatwiej dostępny.

„Pokolenie Ikea” to opowieść o randkowaniu, seksie, ale i miłości. Sceny erotyczne nie są w nim wyłącznie ozdobnikami – twórcy mówią o seksualności i życiu współczesnych młodych dorosłych z odwagą i szczerością. „Pokolenie Ikea” to niezwykle zabawny, pełen emocji i zaskakujący film, który zabierze widzów w podróż przez nieznane, pełne sprzeczności tereny współczesnej młodości. Pokazuje świat, w którym żyjemy, bezpruderyjnie i z perspektywy, w której nie zabraknie ironicznego humoru i ciętego komentarza doskonale znanego fanom książki i bloga „Pokolenie Ikea”. W roli Olgi i Piotra zobaczymy Michalinę Olszańską oraz Bartosza Gelnera. W pozostałych rolach występują m.in.: Karolina Gorczyca, Adrianna Izydorczyk, Dagmara Bryzek, Majka Jeżowska, Marta Bryła, Zuzanna Galewicz, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Mateusz Dymidziuk, Paweł Małaszyński, Sławomir Mandes i – po raz pierwszy na wielkim ekranie – Adi Nowak.

Film „Pokolenie Ikea” w Kinie Łuków w dniach 10 i 14-16 marca godz. 18:00 oraz 11 marca o godz. 20:00. Czas: 1 godz. 43 minuty.„Szczęście Mikołajka” to animacja produkcji francusko/luksemburskiej z 2022 roku. Jak to możliwe, że taki mały chłopiec robi tyle zamieszania? Piszą o nim książki, rysują komiksy, kręcą filmy! W czym tkwi jego tajemnica? I skąd on się właściwie wziął? Zapraszamy w podróż do zwariowanego świata Mikołajka, gdzie oprócz tysiąca przygód, znajdziemy być może odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Wszystko zaczęło się wiele lat temu w Paryżu, gdy w pewnej sympatycznej rodzinie przyszedł na świat mały chłopiec o imieniu Mikołajek. Niewiele wiadomo o jego najmłodszych latach, ale o czasach szkolnych usłyszał cały świat! Razem z paczką zwariowanych kumpli Mikołajek do perfekcji opanował niełatwą sztukę doprowadzania do szaleństwa nie tylko nauczycieli, ale także kochanych rodziców, sąsiadów, a nawet sklepikarzy. Każda ich przygoda wywołuje istne tsunami w szkole lub w domu, a kłótnia urasta do rozmiarów bitwy pod Waterloo. Nie sposób ich jednak nie kochać, bo wszystko czego dotkną zamieniają w radość i śmiech. Dzieje się to oczywiście za sprawą samego Mikołajka, który ma dryg do przygody i niekończącą się ciekawość. To właśnie ona pewnego dnia każe mu zakraść się do pracowni swoich twórców Renégo Goscinnego i Jean-Jacques'a Sempégo, którzy opowiedzą mu o swojej przyjaźni, dzieciństwie i o tym jak pewnego dnia go wymyślili.

Film „Szczęście Mikołajka” w Kinie Łuków w dniach 10 i 14-16 marca o godz. 15:00 oraz w dniach 11-12 marca o godz. 14:00. Czas: 1 godz. 22 minuty.„Plan na miłość” to komedia romantyczna produkcji brytyjskiej z 2022 roku. Angielski styl i humor łączą się z egzotyką odległego wschodu w ujmującej opowieści o miłości, która nie zna granic. „Plan na miłość” to międzykulturowa komedia romantyczna naszych czasów, która bawi i wzrusza niezależnie od tego, skąd pochodzimy i w którym miejscu na Ziemi biją nasze serca.

Jak odnaleźć prawdziwą miłość we współczesnych czasach? Zoe (Lily James), filmowa dokumentalistka szuka odpowiedzi i idealnego faceta w aplikacjach randkowych. Niestety jej relacje z internetu to pasmo komicznych katastrof, które coraz bardziej niepokoją matkę dziewczyny – Cath (Emma Thompson). Dla sąsiada i przyjaciela Zoe z dzieciństwa – Kazima (Shazad Latif), sposób na ułożenie życia to zaaranżowane przez rodziców małżeństwo z piękną panną młodą z Pakistanu. Kiedy się na nie decyduje, Zoe postanawia towarzyszyć mu w pełnej nadziei podróży z Londynu do Lahore. Chcąc sfilmować ślub przyjaciela z wybraną przez rodzinę nieznajomą, sama zaczyna zastanawiać się, czy to odmienne podejście do tematu miłości może ją czegoś nauczyć?

Film „Plan na miłość” w Kinie Łuków w dniach 10, 12 i 14-16 marca o godz. 20:00. Czas: 1 godz. 48 minut.„Wróżka Zębuszka” to animacja produkcji luksembursko/niemieckiej z 2022 roku. To czarująca historia ciekawskiej Wróżki Zębuszki, która na dobre utknęła w świecie ludzi. Czy uda jej się powrócić do krainy baśni z upragnioną kolekcją mleczaków, przekonacie się, oglądając tę wyjątkową, pełną ciepła, humoru i magii opowieść o przyjaźni i poszukiwaniach własnego przeznaczenia.

Sympatyczna Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką i móc wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety mimo szczerszych chęci wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

Film „Wróżka Zębuszka” w Kinie Łuków w dniach 10 i 14-16 marca o godz. 13:30 i 16:30 oraz w dniach 11-12 marca o godz. 12:30 i 15:30. Czas: 1 godz. 20 minut.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook