Łuków

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Kultura Pt. 20.10.2023 14:57:27
20
paź 2023

„Chłopi”, „Święto ognia” oraz „Psi Patrol: Wielki film” to filmy, które zobaczymy na ekranie Kina Łuków od 20 do 26 października.

„Chłopi” to animacja produkcji polsko/litewsko/serbskiej z 2023 roku. W listopadzie 1924r., Władysław Stanisław Reymont otrzymał Literacką Nagrodę Nobla za powieść „Chłopi”. 99 lat później, w 2023 r. na ekrany kin wchodzi animowana adaptacja tej powieści. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. Film został zrealizowany na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój powieści. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski. Film namalowany został przez ponad 100 artystów. Nigdy obraz nie wydawał się tak żywy. Każda postać jest pięknie przeniesiona ze ujęć aktorskich na obraz, nie tracąc przy tym żadnych emocji. Oszałamiający wizualnie.

„Chłopi” to prawdziwe widowisko. W filmie mamy imponujące sceny tańca, bitwy. To niesamowicie dynamiczne ujęcia, kamera często wędruje za bohaterem, wiele dzieje się w kadrze. Początkowo studio BreakThru Films nakręciło film z aktorami. Następnie ponad 100 malarzy w czterech studiach w Polsce, na Litwie, w Serbii i na Ukrainie malowało olejne obrazy na płótnie, które stały się klatkami kluczowymi w filmie. Artyści do tej pory poświęcili ponad 200 000 godzin pracy. Do malowania wykorzystano farby marki Cobra firmy Royal Talens. Farby te są rozpuszczalne w wodzie, dzięki czemu są znacznie bardziej ekologiczne i zdrowsze dla malarzy. Animatorzy uzupełniali ujęcia namalowane przez malarzy, by całość filmu była płynna i przyjemna dla oka.

Publiczność prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto owacjami na stojąco nagrodziła twórców filmu „Chłopi” po jego światowej premierze. Również pierwsze recenzje pełne są zachwytów nad animacją malarską w reżyserii DK i Hugh Welchmanów. Komisja Oscarowa zadecydowała, że film „Chłopi”, którego koproducentem jest Narodowe Centrum Kultury, został polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Film dostał 3 nagrody oraz 2 nominacje.

Film „Chłopi” w Kinie Łuków w dniach od 20 do 26 października o godz. 20.30. Czas: Czas: 1 godz. 56 minut.„Święto ognia” to komedia obyczajowa produkcji polskiej z 2023 roku. Film opowiada historię Anastazji (Paulina Pytlak), która ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma ze starszą siostrą Łucją (Joanna Drabik) – wschodzącą gwiazdą Baletu Narodowego, będącą u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją radość życia, poznają siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Film „Święto ognia” w Kinie Łuków w dniach od 20 do 26 października o godz. 18:45. Czas: 1 godz. 34 minuty.„Psi Patrol: Wielki film” to animacja produkcji kanadyjsko/amerykańskiej z 2023 roku. W sequelu filmu w Adventure City wyląduje magiczny meteor, który da szczeniakom z Psiego patrolu super moce. Dla Skye, najmniejszej członkini zespołu, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Ale sprawy przybiorą gorszy obrót, gdy arcy-rywal piesków, Humdinger, ucieknie z więzienia i połączy siły z szalonym naukowcem, aby ukraść super moce dwóm złoczyńcom. Los Adventure City wisi na włosku, więc dzielny patrol będzie musiał wkroczyć do akcji i powstrzymać super złoczyńców, zanim będzie za późno, a Skye będzie musiała nauczyć się, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

Film „Psi Patrol: Wielki film” w Kinie Łuków w dniach od 20 do 26 października o godz. 15:00 i 17:00. Czas: 1 godz. 32 minuty.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
POBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.