Łuków

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Kultura Pt. 10.11.2023 11:04:34
10
lis 2023

„Uwierz w Mikołaja”, „Miało cię nie być”, „Pati i klątwa Posejdona” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza” – to nowe filmy, które zobaczymy na ekranie Kina Łuków w tygodniu od 10 do 16 listopada.

„Uwierz w Mikołaja” to komedia świąteczna produkcji polskiej z 2023 roku. Mamy nowy przepis na cudowne Święta Bożego Narodzenia! Zrób sobie najlepszy prezent na Gwiazdkę i przyjdź do Kina Łuków na polską komedię świąteczną „Uwierz w Mikołaja”. Uwierz w Mikołaja i baw się znakomicie w towarzystwie: Aleksandry Grabowskiej, Agnieszki Więdłochy, Doroty Kolak, Teresy Lipowskiej, Antoniego Pawlickiego, Grzegorza Daukszewicza, Cezarego Żaka, Mateusza Janickiego i wielu innych, wspaniałych gwiazd. Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!

„Uwierz w Mikołaja” w Kinie Łuków 10 listopada o godz. 20:15 oraz w dniach 11-16 listopada o godz. 18:00. Czas: 1 godz. 36 minut.„Miało cię nie być” to dramat produkcji polskiej z 2023 roku. Siedemnastoletnia Mańka (Sonia Szyc) nieoczekiwanie wkracza do świata ojca (Borys Szyc), z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Nie zamierza zabawić w nim długo, ale ten standardowo krzyżuje jej plany. Nie tylko odkrywa, że dziewczyna jest w ciąży, ale też, wbrew woli córki, postanawia jej pomóc. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o problemach dorastającej nastolatki? Niewiele. Dlatego też wpada na pomysł, aby poszukać wsparcia i rady u byłych partnerek. Spotkania z barwną grupą „eks”, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka, jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla ojca i córki szansą na nowy początek. Finał ich wspólnych perypetii zaskoczy każdego. To wypełniona humorem i emocjami opowieść o zderzeniu dwóch pokoleń i całkowicie różnych sposobów patrzenia na świat i temat rodzicielstwa. W rolach głównych Borys Szyc i debiutująca na dużym ekranie córka aktora - Sonia Szyc, wyróżniona za swój brawurowy występ nagrodą Mastercard RISING STAR, otrzymaną w ramach festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA.

„Miało cię nie być” w Kinie Łuków w dniach 11-16 listopada o godz. 20:15. Czas: 1 godz. 30 minut.„Pati i klątwa Posejdona” to animacja produkcji francuskiej z 2022 roku. Mieszkańcy portowego miasteczka Yolcos w starożytnej Grecji, wiodą spokojny żywot, dopóki nie spotyka ich gniew Posejdona, boga mórz, żeglarzy i rybaków. Na ratunek miastu przychodzi młoda, żądna przygód mysz i kot, który ją adoptował. Ruszają na pomoc staremu Jasonowi i jego Argonautom, próbując ocalić mieszkańców i miasto. To znacznie więcej niż pomocny gest, operacja ostatecznie doprowadzi ich do zmierzenia się z najniebezpieczniejszymi mitycznymi stworzeniami z mitologii i przezwyciężenia wielu niebezpieczeństw.

„Pati i klątwa Posejdona” w Kinie Łuków w dniach od 10 do 16 listopada o godz. 14:45. Czas: 1 godz. 35 minut.„Ania z Zielonego Wzgórza” to film familijny produkcji łotewskiej z 2023 roku. „Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia rudowłosa Ania. Przynajmniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza, starszego rodzeństwa, które zapragnęło adoptować chłopca. Przyjazd Ani nazwali straszną pomyłką władz sierocińca. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna Ania szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej bardziej surowa. W końcu to się zmieni. Ania będzie miała prawdziwy dom pełen miłości i przyjaźni.

„Ania z Zielonego Wzgórza” w Kinie Łuków w dniach od 10 do 16 listopada o godz. 16:30. Czas: 1 godz. 21 minut.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.