Łuków

Nowy tydzień w Kinie Łuków

Kultura Pt. 16.02.2024 18:53:06
16
lut 2024

„Sami swoi. Początek”, „Pies i Robot” oraz „Katak. Podwodna przygoda” to propozycje Kina Łuków na czas od 16 do 22 lutego.

„Sami swoi. Początek” to komedia produkcji polskiej z 2024 roku. Opowiada o losach rodów Kargulów i Pawlaków przed przesiedleniem z Kresów na Ziemie Odzyskane. Kto zaczął Pawlak czy Kargul? Dowiecie się tego w Kinie Łuków. Już 16 lutego na duże ekrany wchodzi film „Sami swoi. Początek”, który zabierze widzów w podróż do dzieciństwa i młodości bohaterów kultowej trylogii „Sami swoi”. Pawlak i Kargul przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo... „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

„Sami swoi. Początek” w piątek 16 lutego o godzinie 16:00 i 20:30 oraz w dniach od 17 do 22 lutego o godzinie 18:00 i 20:15. Czas: 1 godz. 58 minut.„Pies i Robot” to animacja produkcji francusko/hiszpańskiej z 2023 roku. Nowojorski czworonóg dzięki koledze wreszcie odżywa. Ma już z kim długie godziny grać w gry wideo, jeździć na rolkach w Central Parku i podziwiać zachody słońca. Podczas pewnej wizyty nad morzem zdarza się jednak nieszczęśliwy wypadek: Robot rdzewieje i znieruchomiały grzęźnie w piasku. Pies próbuje za wszelką cenę go uratować. Włamuje się nawet na plażę, przez co trafia za kratki. Pozbawiona dialogów animacja, która zapewni nostalgiczną podróż śladami estetyki, stylu życia i muzyki lat 80-tych. Animacja uczy, dlaczego warto dbać o swoje relacje i jak pielęgnować te piękniejsze wspomnienia. Film powstał na podstawie powieści graficznej Sary Varon.

„Pies i Robot” w dniach od 17 do 22 lutego o godzinie 14:45. Czas: 1 godzina 30 minut.„Katak. Podwodna przygoda” to animacja produkcji kanadyjskiej z 2023 roku. Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Aby udowodnić swoją wartość, wyruszy w niezwykłą oceaniczną podróż, która obróci jego życie do góry nogami. Nadszedł czas, aby podbić wielką północ. Katak należy do białuchów.

Ich nazwa wywodzi się od białego koloru ciała, który zyskują z wiekiem. Niestety jako jedyny ze swoich rówieśników, Katak jest dalej cały szary. Aby udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem, i spełnić życzenie swojej babci, wyrusza na północ w poszukiwaniu swojego dziadka. Dzielny Katak połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Podczas swojej przygody na biegunie północnym pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie. „Katak. Podwodna przygoda” to nie tylko przygodowa opowieść o zaufaniu i dorastaniu, ale także przypomnienie o unikalności naszych oceanów i emocjonująca podróż na skraj świata.

„Katak. Podwodna przygoda” 16 lutego o godzinie 14:30 oraz w dniach od 17 do 22 lutego o godzzinie 16:30. Czas: 1 godz. 22 minuty.Bilety na wszystkie filmy można kupić w kasie Kina Łuków oraz on-line.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.