Łuków

Ogólnopolskie sukcesy łukowskich przedszkolaków

Kultura Sob. 08.06.2024 11:45:35
08
cze 2024

Marta Misiak i Hubert Gołębski to dwójka podopiecznych Przedszkola Sióstr Nazaretanek im. Jana Pawła II w Łukowie, która odniosła artystyczne sukcesy w skali kraju. Oboje zdobyli nagrody w ogólnopolskich konkursach plastycznych: „Moja dyscyplina sportowa” oraz „Polska – mój Dom, moja Ojczyzna”.

W informacji nadesłanej do naszej redakcji, czytamy:

Ostatnie tygodnie w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Nazaretanek w Łukowie prowadzonym przez Siostry Nazaretanki obfitowały w wiele wydarzeń kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych. Jednym z takich wydarzeń było wzięcie udziału naszych podopiecznych w kilku ogólnopolskich konkursach plastycznych. Niespodzianką okazała się dla nas wiadomość o wygranych dwójki przedszkolaków: Huberta Gołębskiego w konkursie „Moja dyscyplina sportowa” organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 124 w Łodzi, pod opieką Małgorzaty Nurzyńskiej oraz Marty Misiak „Polska – mój Dom, moja Ojczyzna” organizowanym przez Miejskie Przedszkole w Piskiem pod kierownictwem Agaty Roli. Oboje stworzyli ciekawe prace wykorzystując różnorodne materiały, co nie uszło uwadze jury obu konkursów.

Katarzyna Grochowska zorganizowała natomiast ekokonkurs wewnątrz przedszkolny, zachęcając dzieci i rodziców do stworzenia przedmiotów z materiałów recyklingowych. Powstał więc odkurzacz, skarbonka, szafa, zamek, a nawet czołg. Pierwsze miejsce zajęła Helenka Trubalska, drugie - Aniela Janaszek, a trzecie Lenka Kubalska. Laureaci otrzymali dyplomy i rzeczowe upominki.

Z radością patrzymy na rozwijające się talenty oraz ogromną pomysłowość. Gratulujemy wygranych i życzymy wielu sukcesów!

informacja i zdjęcia: Niepubliczne Przedszkole Sióstr Nazaretanek im. Jana Pawła II w Łukowie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.