Łuków

„Pan Żuk i Kropka”. Nowa bajka pochodzącej z gminy Łuków Marty Collier

Kultura Śr. 26.06.2024 09:47:17
26
cze 2024

Marta Collier pochodzi z miejscowości Role w gminie Łuków. Dziś mieszka w Stanach Zjednoczonych. Poznaliśmy ją w 2018 roku kiedy wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci. Teraz wyszła jej druga książka dla młodych czytelników. Nosi tytuł „Pan Żuk i Kropka”.

Marta Collier, rocznik 1991, pochodzi z miejscowości Role, z gminy Łuków. Jest absolwentką IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie. Studiowała na Uniwersytecie Przyrodniczo – Humanistycznym w Siedlcach. Studia magisterskie ukończyła z komunikacji na Vrije Universiteit w Brukseli, gdzie obroniła pracę magisterką z dziedziny prawa autorskiego. Pracowała dla agencji reklamowej w Belgii jako autorka artykułów, scenariuszy do reklam, copywriterka i tłumaczka. Obecnie mieszka w Karolinie Północnej w USA.

Po raz pierwszy o Marcie Collier pisaliśmy w 2018 roku. Wówczas, występując pod pseudonimem Lena Wolska, wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pod tytułem „Wróżka z Gwiezdnego Pyłu” (https://old.podlasie24.pl/lukow/kultura/lukowianka-autorka-ksiazki-dla-dzieci-253af.html). To wtedy otworzyły się dla niej drzwi do fascynującego świata literatury dziecięcej. W 2024 roku, już pod własnym nazwiskiem, Marta Collier wydała swoją najnowszą książkę dla dzieci. Nosi ona tytuł „Pan Żuk i Kropka”. To opowieść o 7-letniej Józi, która razem z gburowatym Panem Żukiem ratuje Krainę Biedronek.

Premiera najnowszej książki dla dzieci Marty Collier miała miejsce 14 czerwca. Jak na razie jest ona wydana w formie audiobooka, a ebook i wydanie papierowe książki są w przygotowaniu przez wydawnictwo.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.