Łuków

Piknik z książką

Kultura Pt. 09.06.2023 13:28:35
09
cze 2023

355 osób wzięło udział w „Pikniku z książką”. Była to akcja zorganizowana przez trzy biblioteki, w ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”.

W relacji nadesłanej do naszej redakcji z „Pikniku z książką”. Czytamy:

W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, biblioteki: IV Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Policealnej-Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie oraz Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej Filia w Łukowie, zorganizowały plenerowe spotkanie pod hasłem „Piknik z książką”. Odbyło się ono 7 czerwca. Głównym celem akcji było budowanie pozytywnego wizerunku książki i czytania jako atrakcyjnego i przyjemnego sposobu spędzania wolnego czasu. Uczestnicy pikniku mieli okazję podziwiać prace plastyczne – malarstwo akrylowe i olejne wykonane przez słuchaczy II semestru terapeuty zajęciowego szkoły policealnej, pod kierunkiem Anny Mikołajewskiej.

W przedsięwzięciu brały udział dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 6 oraz Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego ul. Żeromskiego, uczniowie z klasy VIIB Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, IV Liceum Ogólnokształcącego (klasy IB, IC, IIA, IIC, IID, IIE, IIIE) oraz słuchacze Szkoły Policealnej – MSZ. W akcji czytelniczej wzięło udział łącznie 355 osób.

„Piknik z książką” to jedna z form promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanych przez trzy biblioteki działające w Łukowie. Organizatorzy mają nadzieję, że ta akcja zachęci wszystkich uczestników do sięgania po ulubioną literaturę podczas zbliżających się wakacji.

Koordynatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze: Sylwia Gajda – IV LO, Elżbieta Szczęśniak – Biblioteka Pedagogiczna i Anna Wiąckiewicz – Szkoła Policealna - Medyczne Studium Zawodowe. W organizację pikniku włączyli się też pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Łukowie: Agata Walencka, Barbara Zaniewicz, Joanna Kapitaniuk i Iwona Goławska.zdjęcia i informacja: Anna Wiąckiewicz


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook