Łuków

„Punkt zwrotny” według Michała Borkowskiego

Kultura Pon. 11.09.2023 07:51:39
11
wrz 2023

„Punkt zwrotny” - to tyłu wystawy malarstwa Michała Borkowskiego. Będzie ją można oglądać w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury. Wernisaż wystawy już w najbliższy piątek, 15 września.

O swojej twórczości młody artysta Michał Borkowski mówi tak: „Sztuka mnie zawsze fascynowała. Już na etapie liceum jeździłem na kursy, by lepiej zrozumieć rysunek i malarstwo. Potem matura z historii sztuki, krótki przystanek na architekturze na Politechnice Lubelskiej, twarde lądowanie na pierwszej sesji egzaminacyjnej i kraksa. Szukałem siebie później w studiach z edukacji artystycznej na UMCS w Lublinie i na UPH w Siedlcach. Chyba po prostu muszę przyznać się wprost, że ta wyboista droga edukacyjna była jakąś formą poszukiwań. O poszukiwaniu siebie w sztuce jest właśnie ta wystawa. I o punkcie zwrotnym - gdyż zdaje się, że w końcu wiem, w którym kierunku iść dalej.”

Wernisaż wystawy „Punkt zwrotny” Michała Borkowskiego w Galerii PROwizorium już w najbliższy piątek 15 września. Początek godzina 19.00.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.