Łuków

„Skrawki... Malarstwo Hanny Wiącek”. Nowa wystawa w łukowskim muzeum

Kultura Sob. 18.03.2023 10:39:41
18
mar 2023

W Muzeum Regionalnym w Łukowie będzie można już wkrótce oglądać wystawę zatytułowaną „Skrawki ... Malarstwo Hanny Wiącek”. Jej wernisaż ma odbyć się w piątek, 24 marca.

Hanna Wiącek to znana łukowska malarka, rzeźbiarka i nauczycielka. Jest osobą rozpoznawalną w lokalnym środowisku artystycznym. Wystawy indywidualne i zbiorowe przyciągają zawsze tłumy wielbicieli jej twórczości. Swoje obrazy wystawiała w salach łukowskiego muzeum, Stoczku Łukowskim, Mierzwicach, Ulanie – Majoracie, Trzebieszowie oraz w Łukowskim Ośrodku Kultury, gdzie jej prace można było oglądać w lutym.

Obrazy Hanny Wiącek to zbiór różnorodnych tematów, począwszy od martwej natury poprzez pejzaże i portrety jak również tematykę religijną. Są też obrazy ukazujące jej rodzinne miasto, czyli Łuków. Hanna Wiącek uczestniczyła w wielu wystawach, plenerach i konkursach. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych jak również w zbiorach muzealnych.

Wernisaż wystawy prac Hanny Wiącek w piątek 24 marca w łukowskim muzeum o godzinie 17.00. Wernisażowi towarzyszyć będzie występ uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie, gdzie uczy autorka prac. Uczniów do występu przygotowuje Natalia Pomyłujko.informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.