Łuków

Słuchacze Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku poznawali zwyczaje Chińczyków

Kultura Czw. 21.03.2024 10:03:31
21
mar 2024

„Chiny: Pekin, Szanghaj, Wielki Mur Chiński...i dziwne zwyczaje” to temat spotkania słuchaczy Łukowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z podróżnikiem Michałem Szulimem. W tym spotkaniu udział brali również uczniowie IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie.

Spotkanie odbyło się w Łukowskim Ośrodku Kultury w poniedziałek 18 marca. Jego głównymi tematami były kuchnia, zwyczaje, religia, zachowania publiczne i wiele innych kwestii, dotyczących Chin. Opowiadał o tym słuchaczom uniwersytetu i uczniom liceum Michał Szulim, autorem trzech bestsellerowych książek podróżniczych, wokalista zespołu Plateau, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 900 koncertów oraz zapalony podróżnik i twórca podróżniczego bloga. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o specyficznych, niekiedy szokujących dla Europejczyków potrawach i upodobaniach kulinarnych Chińczyków. Rozmawiano również o tym, jak Chińczycy radzą sobie na co dzień z komunikacją miejską, sanitariatami czy logistyką w tak dużych miastach jak Pekin czy Szanghaj.

Ciekawe zagadnienie stanowiły również informacje o relacjach panujących w chińskich rodzinach, a także kwestie dotyczące nadal funkcjonującego zwyczaju aranżowania małżeństw. Jak relacjonują nam organizatorzy, było to ciekawe i inspirujące spotkanie.

informacja i zdjęcia: ŁOK

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Czw. 21.03.2024 09:24:44

Seniorzy mają nabyte w dzieciństwie zamiłowanie do książek i do czytania. Natomiast wśród młodego pokolenia, są ludzie którzy nie przeczytaj ani jednej książki rocznie. Współczuję pisarzom, którzy piszą bardzo ciekawe książki i nie odnajdują na nie czytelników???