Łuków

Spektakl „O Chłopcu z drewna” w Łukowskim Ośrodku Kultury

Kultura Wt. 06.02.2024 16:53:36
06
lut 2024

W niedzielę, 11 lutego w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl teatralny dla dzieci pt. „O Chłopcu z drewna” w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Organizatorzy wśród atrakcji zaplanowali również zdjęcia z lalkami z bajki, Balonowe Zoo, wizytę Gigantycznej Bajkowej Maskotki oraz Zabawę Taneczna poprowadzoną przez aktorów. Wydarzenie w cyklu „Niedziela z teatrem” rozpocznie się o godzinie 16:00.

Spektakl „O Chłopcu z drewna” opowiada historię Pinokia, postaci fikcyjnej stworzonej przez pisarza Carla Collodiego. Cechą charakterystyczną Pinokia jest nos, który wydłuża się, kiedy on kłamie. Pinokio jest drewnianym pajacem wystruganym przez lalkarza Gepetto. Majster był stary i samotny. Pragnął mieć syna. Chłopiec wystrugany z drewna niespodziewanie ożywa, może mówić i ruszać się. Majster bardzo się ucieszył, jednak od pierwszych chwil Pinokio jest krnąbrnym, leniwym i nieposłusznym dzieckiem. Sprawia ojcu wiele zmartwień. Pinokio spotyka na swojej drodze osoby niegodziwe i schodzi na złą drogę. Po wielu dramatycznych przygodach powraca jednak do ojca i staje się dobrym pajacykiem. W nagrodę za tę przemianę spełnione zostaje jego marzenie i staje się prawdziwym człowiekiem.

W przedstawieniu Teatru Lalek Pinokio losy głównego bohatera uczą, że jedynie uczciwą pracą możemy się wzbogacić. Pewien poczciwy stolarz o imieniu Dżepetto otrzymuje od swojego przyjaciela – majstra Wisienki kawałek drewna. Na początku nie zauważa, że drewno jest magiczne. Okazuje się, że wystrugany z niego Pajacyk umie mówić i poruszać się. Dżepetto nazywa go Pinokiem i chce go wysłać do szkoły, ale ten wcale nie garnie się do nauki. Spotyka kota i lisa, którzy wpędzają go w tarapaty. Chłopcu towarzyszy świerszczyk, który chce mu pomóc. Czy Pinokio wróci do swojego ojca i zmieni złe postępowanie?

Bilety na spektakl teatralny „O Chłopcu z drewna” oraz pozostałe atrakcje w cenie 35 zł do nabycia są w kasie Kina Łuków oraz online TUTAJ.


0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.