Łuków

Spotkanie z Krzysztofem Kołtunem autorem książki „Niewymordowane Anioły na Wołyniu" w Woli Okrzejskiej

Kultura Pon. 16.10.2023 15:21:54
16
paź 2023

W środę, 18 października w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Niewymordowane Anioły na Wołyniu". Jej autor Krzysztof Kołtun wystąpi o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

„W ostatnich dniach i w czasie ludobójstwa ukraińskiego na Wołyniu 1943 r. były zdarzenia nadzwyczajne, objawiały się Anioły, przychodziły duchy Przodków, dziwnie zachowywała się przyroda...” - oto fragment książki, której będzie poświęcone środowe spotkanie w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Autor „Niewymordowanych Aniołów na Wołyniu”, Krzysztof Kołtun, znany jest jako poeta poruszający tematykę kresową. Wśród jego publikacji znajduje się 8 książek prozy oraz 28 książek poetyckich.

Krzysztof Kołtun reprezentuje Stowarzyszenie Pisarzy Polskich w Krakowie. Jest założycielem Grupy Poetyckiej „Krzemień” w Chełmie (2010), która kontynuuje przedwojenne tradycje Grupy Poetyckiej „Wołyń”. Jest również pomysłodawcą i organizatorem ogólnopolskich konkursów poetyckich, skupiających rozproszone po świecie literackie środowisko kresowian i młodych talentów. Krzysztof Kołtun założył Towarzystwo Rodzin Kresowych, a rok później Nadbużańskie Towarzystwo Kultury.

Autor książki jest laureatem prestiżowych nagród literackich, gościem i współtwórcą audycji radiowych, dziennikarzem, antykwariuszem i przewodnikiem po Kresach Wschodnich.

Inf. Pras.

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.