Łuków

Sukcesy Emilii z Łukowa

Kultura Wt. 22.12.2020 10:25:00
22
gru 2020

Trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” oraz drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej, to kolejne osiągnięcia Emilii Szcześniak. Młoda wokalistka z Łukowa reprezentowała na tych konkursach Szkołę Podstawową nr 1.

Pandemia nie przeszkadza młodym wokalistom. Nie mogą wprawdzie jeździć na festiwale i koncerty, ale za to biorą w nich udział zdalnie. Tak jest m.in. w przypadku Emilii Szcześniak z Łukowa. W ostatnim czasie brała ona udział w dwóch festiwalach organizowanych przez ośrodki w Rzeszowie i w Wiśle. Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zorganizował IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę”. Wzięło w nim udział 250 wokalistów z całej Polski. Emilia zajęła tam trzecie miejscu. Z kolei na X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Europejskiej, który odbył się w Centrum Kultury w Wiśle, Emilia zajęła drugie miejsce.

To nie jedyne sukcesy młodej wokalistki z Łukowa. Jak informuje nas nauczyciel Emilii, Przemysław Oskroba, w grudniu brała ona też udział w czterech kolejnych konkursach wokalnych. Na VI Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w Nowym Targu zajęła drugie miejsce. Na XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i Legionowych w Ostrowcu Świętokrzyskim również wyśpiewała drugie miejsce. Emilia zdobyła też wyróżnienia na XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane Dzieciaki” w Wąbrzeźnie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina w Kielcach.

AKup/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.