Łuków

Sukcesy łukowskich wokalistek

Kultura Wt. 20.10.2020 10:02:00
20
paź 2020

Zuzanna Bochman i Anastazja Klimiuk, wokalistki z Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury, zostały laureatkami międzynarodowych festiwali wokalnych. Ze względu na pandemię, konkursy odbywają się on-line.

W informacji o sukcesach łukowskich wokalistek, podopiecznych Moniki Sołtyszewskiej – Leśkiewicz, nadesłanej do nas z Łukowskiego Ośrodka Kultury, czytamy:

Zuzanna Bochman i Anastazja Klimiuk wzięły udział w międzynarodowym konkursie wokalnym on-line „World Art Games” w Hiszpanii. Uczestniczyli w nim wokaliści z ponad 30 krajów. Zuzanna Bochman w kategorii wiekowej 10 - 12 lat zdobyła 92 na 100 punktów i zajęła I miejsce – nagroda 1 stopnia w kategorii śpiew. Anastazja Klimiuk w kategorii wiekowej 16 - 19 lat zdobyła 90 na 100 punktów i również zajęła I miejsce – nagroda 1 stopnia w kategorii śpiew.

W innym międzynarodowym konkursie wokalnym on-line w Hiszpanii „The song” dziewczyny również zajęły pierwsze miejsca – nagrody 1 stopnia w kategorii śpiew jazzowy. Zuzanna Bochman w kategorii wiekowej 12 - 14 lat zdobyła 90na 100 punktów, a Anastazja Klimiuk w kategorii wiekowej 18 - 25 lat zdobyła 92 na100 punktów. Organizatorem obu konkursów była Fiestalonia Milenio.

Zuzanna i Anastazja wzięły też udział w XV Ogólnopolskim Festiwalu Laureatów Festiwali Piosenki „Laur 2020” on-line. W festiwalu tym mogą wziąć udział laureaci konkursów wokalnych o co najmniej wojewódzkim zasięgu. Anastazja zdobyła tutaj Srebrny Laur – II miejsce, a Zuzia Brązowy Laur – III miejsce. Organizatorem konkursu jest Fundacja Estradowej Twórczości Dzieci i Młodzieży „EDA Art.” w Bydgoszczy.

Zuzanna zdobyła również wyróżnienie na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Kwietnik” online w Kutnie. Natomiast Anastazja brała ostatnio udział w międzynarodowym konkursie wokalnym on-line „World of Arts 2020” w Pradze i zajęła na nim II miejsce w kategorii śpiew solo.

Organizatorem konkursu był Europejski Festiwalowy Projekt „STARS WAY”. Patronat: „World Union of Culture”. W skład międzynarodowego jury zaproszony został dyrektor artystyczny Agencji SSCE – Saribek Sargsyan. Ponadto Anastazja w drugiej edycji letniego międzynarodowego konkursu „Digi-Talenty Lato 2020” zdobyła wyróżnienie 1 stopnia. W konkursie tym udział wzięło około dwóch tysięcy wokalistów z całego świata.

Zdjęcia: archiwum podlasie24/ŁOK

AKup/DW

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.