Łuków

Sukcesy wokalistów ze Szkolnego Studia Piosenki

Kultura Pt. 27.10.2023 08:41:01
27
paź 2023

Siostry Aleksandra i Agata Domańskie oraz Mikołaj Gajowy to młodzi wokaliści z Łukowa, którzy zdobyli właśnie nagrody i dyplomy na festiwalu wokalnym w Ostrowie Wielkopolskim. Reprezentowali tam Szkolne Studio Piosenki ze Szkoły Podstawowej nr 1. Z festiwalu wrócili nie tylko z nagrodami, ale również z zaproszeniem na Litwę i Maltę.

Międzynarodowy Festiwal Wokalny International Vocal Contest „Wielkopolski Paradise – 2023” odbywał się w dniach 21 – 22 października w Ostrowie Wielkopolskim. Prezentowali się na nim wokaliści z Izraela, Litwy, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Słowenii oraz z Polski. Łuków reprezentowały na festiwalu dwie młode wokalistki ze Szkolnego Studia Piosenki działającego w Szkole Podstawowej nr 1, siostry Aleksandra i Agata Domańskie oraz były wokalista Studia, Mikołaj Gajowy.

Jak informuje nas Anna Pudełek, prowadząca Szkolne Studio Piosenki, Aleksandra zajęła na festiwalu pierwsze miejsce w kategorii 7 – 9 lat. Jej starsza siostra Agata wyśpiewała drugie miejsce w kategorii 10 – 13 lat. Natomiast Mikołaj w kategorii 16 – 17 lat zajął pierwsze miejsce oraz zdobył Grand Prix Festiwalu.

Trójka młodych wokalistów wróciła do domów z dyplomami, pucharami, medalami i nagrodami. Otrzymali też specjalne zaproszenie na Maltę i Litwę.

informacja i zdjęcia: Anna Pudełek SP 1 ŁukówPOBIERZ APLIKACJĘNasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.