Łuków

„Świąteczna kraina” w Łukowie

Kultura Pt. 01.12.2023 08:25:31
01
gru 2023

Warsztaty plastyczne, widowisko dla dzieci oraz występ grupy teatralnej z Hajnówki – to cykl wydarzeń, które odbędą się w Łukowie w dniach od 4 do 6 grudnia. Odbędą się one w ramach corocznej mikołajkowej akcji „W Świątecznej Krainie”. Punktem kulminacyjnym będzie rozświetlenie miejskich choinki.

W poniedziałek 4 grudnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury odbędą się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. Będzie to okazja dla ich uczestników, aby wykazać się kreatywnością i stworzyć m.in. świąteczne dzieła sztuki, które ozdobią miejską choinkę. We wtorek 5 grudnia również o godzinie 17.00 w sali widowiskowej ŁOK dzieci będą mogły obejrzeć widowisko pod tytułem na „Cyrk Zimowy na scenie”.

Natomiast w środę 6 grudnia, w Mikołajki, zabawa dla najmłodszych ruszy o godzinie 15.30. Jej uczestnicy spotkają się na Placu Solidarności i Wolności. Tam odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową. Następnie w świąteczny klimat wprowadzi wszystkich Teatr Kolekcjonerzy Wzruszeń z Hajnówki. „Wędrowcy - Kolędnicy” wystąpią w artystycznie przetworzonych strojach regionalnych oraz zaśpiewają kolędy z różnych części świata. Punktem kulminacyjnym będzie wizyta Świętego Mikołaja i rozświetlenie miejskiej choinki.

Cykl wydarzeń pod hasłem „W Świątecznej Krainie” organizują Łukowski Ośrodek Kultury, miasto Łuków oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.