Łuków

Złoty Kur Ziemi Łukowskiej

Kultura Pon. 04.09.2023 17:43:02
04
wrz 2023

Żdżary w gminie Łuków stały się miejscem, gdzie w minioną niedzielę 3 września królowały zespoły ludowe. To tam, już po raz ósmy, odbył się Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej”.

Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej” to wydarzenie organizowane z inicjatywy miejscowego zespołu ludowego „Jagódki”. Co roku na tym przeglądzie zespołów i kapel ludowych prezentują się artyści z różnych stron naszego regionu. Nie inaczej było i w niedzielę 3 września. Na Jarmarku Zespołów Folklorystycznych wystąpiły zespoły ze Świderek, Mokobód, Domaszewnicy, Przygody, Kobiałek, Tłuśćca, Ulana, Rogoźnicy, Chodowa, Adamowa, Dminina, Brzozowicy Małej, Krzymosz i z Osiecka. Na scenie zaprezentowały się również „Jagódki” ze Żdżar, które podczas niedzielnej imprezy świętowały 15-lecie swojej działalności. Wszyscy przybyli na Jarmark Zespołów Folklorystycznych życzyli „Jagódkom” kolejnych pięknych lat działalności.

Niedzielne święto folkloru zespołowi „Jagódki”, jak co roku, pomógł zorganizować Gminny Ośrodek Kultury. Patronat nad wydarzeniem zaś sprawowali starosta łukowski Dariusz Szustek i wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.