O tym się mówi

O tym się mówi: starosta łukowski o inwestycjach drogowych i wizycie premiera w Łochowie

Łuków Pon. 12.06.2023 15:47:58
12
cze 2023

Gościem audycji „O tym się mówi” był starosta łukowski Dariusz Szustek. Na antenie Katolickiego Radia Podlasie komentował wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Łochowie oraz informował o drogowych inwestycjach.

Dziś, w poniedziałek 12 czerwca gościem Marcina Jabłkowskiego w audycji „O tym się mówi” był starosta łukowski Dariusz Szustek. Na antenie KRP poinformował on m.in. o rozstrzygnięciu przetargów na wybór wykonawców drogowych inwestycji, na które władze powiatu pozyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jak mówił starosta Szustek, umowy zostały już podpisane na przebudowę dróg na terenie gminy Łuków. Chodzi tu o drogę przez Wólkę Świątkową w stronę Krynki, a następnie od Krynki w stronę Zbuczyna. Jest też już, jak mówił starosta, umowa na wykonanie drogowej inwestycji na odcinku Świdry - Malcanów - Jadwisin - Dminin - Rzymy Rzymki. Na podpisanie zaś czeka umowa na remont drogi pomiędzy Wandowem a Ciechominem na terenie gminy Wola Mysłowska.

Podczas porannej rozmowy z Marcinem Jabłkowskim, starosta Dariusz Szustek komentował również wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w Łochowie. Pytany o co by zapytał premiera, gdyby ten przyjechał do Łukowa stwierdził, że m.in. o to, kiedy ruszy kolejna edycja Rządowego Funduszu Polski Ład. Starosta odniósł się również do słów premiera, który stwierdził, że to już „niebawem nie Polacy będą do Niemiec jeździli na szparagi, ale Niemcy do Polski na truskawki”. I jak mówił na naszej antenie Dariusz Szustek, jego zdaniem premierowi chodziło po prostu o to, że dziś „nie ma biedy w Polsce, że program 500 plus zrobił swoje, a ludzi stać na więcej”.

Całą rozmowę ze starostą Dariuszem Szustkiem znajdziecie Państwo TUTAJ
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

5 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Fikcyjna poetyka andrju... Wt. 13.06.2023 08:56:07

Z uwagi na wysoki poziom patosu i wazeliniarstwa,dokonania starosty stają się na tyle nierealne,,że aż uznałem je za satyrę.

andrju Wt. 13.06.2023 04:18:32

Właściwy człowiek na właściwym miejscu ten nasz starosta. Z zespołem parlamentarzystów, radnych i zwykłych mieszkańców potrafił na przestrzeni ostatnich lat, mimo tak ciężkich i nieprzyjaznych dla rozwoju czasach, stworzyć przestrzeń niezwykle przyjazną dla mieszkańców powiatu, bezpieczeństwa, oświaty i zdrowia. wPISuje się doskonale, pasuje do pasmo zmian, które okalają Polskę, Lubelszczyznę i powiat łukowski polegający na przebudowie, budowie i zmianie miejsca w którym żyjemy. A w Łukowie co? Ech alternatywnie czyli Nic. Całe szczęście, że obszary naszego miasta są pod zarządem powiatu to tam widzimy rozkwit i progres, całe szczęście. Czas aby dokonania, służbę dla społeczeństwa i zwykłą realizację obietnic wyborczych brać pod uwagę przy wyborach a nie ulegać mirażom kolorowych tekturek i pohukiwaniu miejscowych szeptuch. Mądrzejemy. Żadnych alternatyw szkodzących miastu.

Zelechowska Pon. 12.06.2023 12:50:04

Zrób w końcu porządek na obwodnicy - zalewane skrzyżowanie z aleja Kaczyńskich po coraz mniejszych deszczach

Endriu Wt. 13.06.2023 07:40:01

Starosta dostał medal za "wielkie sukcesy" drogowe a wjazd na obwodnicę od ronda z warszawską woła o pomstę. Wyboje jak w górach.

Klikaczu Wt. 13.06.2023 13:22:39

Don Kichot łukowski był jeden. Ty go nie zastąpisz. Na próżno swą ropuszą łapę wznosisz do podkucia a po stylu twego pisania uzupełnij magnez bo twoje szare komórki w zaniku.