O tym się mówi

O tym się mówi: święto łukowskich strażaków

Łuków Czw. 11.05.2023 08:37:30
11
maj 2023

Starszy brygadier Paweł Wysokiński, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie był 11 maja gościem audycji „O tym się mówi”. Rozmawiano nim m.in. o tym, co będzie się działo w łukowskiej jednostce w najbliższą niedzielę, 14 maja.

Za nami 4 maja, czyli Dzień Świętego Floriana, patrona strażaków. Łukowscy strażacy ten dzień będą świętować w niedzielę 14 maja. Goszczący dziś na naszej antenie w audycji „O tym się mówi” komendant Paweł Wysokiński mówił nam o tym jak będą przebiegać Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Jak nas informował, w tym dniu o godzinie 10.00 odbędzie się Msza Święta w intencji strażaków, po której oddziały przemaszerują na cmentarz parafialny. Tam przy figurze Świętego Floriana złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze ku pamięci zmarłych strażaków. Dalsza część uroczystości będzie odbywać się na dziedzińcu rozbudowanej właśnie o nowe skrzydło Komendy Powiatowej PSP.

Nowe skrzydło łukowskiej komendy powstało w ubiegłym roku. Jego budowa kosztowała ponad 4 mln zł. W niedzielę, 14 maja ten nowy budynek zostanie oficjalnie otwarty i poświęcony. Podczas uroczystości odbędzie się także przekazanie dwóch nowych wozów bojowych. Jeden z nich trafi do łukowskiej komendy, a drugi do strażaków ochotników w Wojcieszkowie.

Całą rozmowę z komendantem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie starszym brygadierem Pawłem Wysokińskim znajdziecie Państwo TUTAJzdjęcie: KP PSP Łuków
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.