Łuków

22-latka jechała autem… na egzamin prawa jazdy

Region Pon. 08.07.2024 10:48:28
08
lip 2024

Wysoka grzywna i co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami – to konsekwencje z jakimi spotka się wkrótce 22-latka. Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdami i jechała Volkswagenem. Łukowskim policjantom mówiła, że jechała właśnie na egzamin na prawo jazdy. Egzamin będzie musiała odłożyć w czasie.

5 lipca przed godziną 14:00 policjanci z łukowskiej drogówki zwrócili uwagę na kierującą Volkswagenem. Zachowująca się nerwowo kobieta unikała wzroku mundurowych. Policjanci odnieśli wrażenie, że chciała uniknąć kontroli drogowej. Chcąc sprawdzić powód takiego zachowania zatrzymali samochód na ul. Radzyńskiej.

Bardzo szybko wyjaśniło się dlaczego 22-latka z powiatu radzyńskiego nie chciała spotkać się z nimi. Okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Twierdziła, że umie jeździć, że ukończyła już kurs nauki jazdy, a właśnie teraz jechała Volkswagenem na godzinę 14:00 na egzamin na prawo jazdy.

Policjanci nie dopuścili już kobiety do dalszej jazdy, egzamin będzie musiała zdać w innym terminie. Wkrótce jej sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 22-latce grozi wysoka grzywna i co najmniej półroczny zakaz kierowania pojazdami. Niestety w okresie obowiązywania zakazu nie będzie mogła przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

aspirant sztabowy Marcin Józwik

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Jackowska Pt. 12.07.2024 05:01:24

Co za kraj kobieta umie jeździć i dostała mandat bo głupiego papierka które można dostać negatywny za głupie wjeżdżanie w linie .