Łuków

24-latek z gminy Adamów zmarł w wyniku porażenia prądem

Region Sob. 29.06.2024 09:51:44
29
cze 2024

W czwartek, 27 czerwca przed południem doszło do nieszczęśliwego wypadku w miejscowości Boży Dar w gminie Sitno. 24-letni mężczyzna pochodzący z gminy Adamów został porażony prądem podczas prac związanych z instalacją światłowodu. Niestety pomimo podjętej na miejscu reanimacji jego życia nie udało się uratować.

27 czerwca przed południem dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w miejscowości Boży Dar mężczyzna został porażony prądem. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Funkcjonariusze, w rejonie wskazanym w zgłoszeniu, zastali nieprzytomnego mężczyznę, któremu udzielana była pomoc medyczna przez członków załogi karetki pogotowia. Niestety pomimo podjętej reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. 24-latek z gminy Adamów wykonywał prace związane z instalacją linii światłowodowej napowietrznej do jednej z posesji. Mężczyzna wszedł na drabinę opartą o słup energetyczny i wówczas został porażony prądem.

W związku z tym zdarzeniem, na miejscu pracowały różne służby. W działaniach, oprócz służb medycznych, brali udział strażacy, pracownicy pogotowia energetycznego i policjanci. Obecny był też prokurator i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy.

Dokładne okoliczności i przebieg tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku postępowania.aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Łukowiak Wt. 02.07.2024 03:16:00

Te linie światłowodowe to istna pajęczyna na słupach energetycznych. Nie wiem kto pozwala na taką partyzantkę. Wygląda to jak w trzecim świecie w Indiach, albo w Bangladeszu. Pajęczyna kabli. Ani to ładne ani bezpieczne??? A potem wielkie halo, że są wypadki i porażenia prądem?