Radzyń Podlaski

Budżet Obywatelski w Radzyniu Podlaskim

29
maj 2024

Od przyszłego roku mieszkańcy Radzynia Podlaskiego będą mieli do dyspozycji budżet obywatelski. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta grupa radnych zwróciła się z wnioskiem do burmistrza o przywrócenie budżetu obywatelskiego, który od 2020 roku nie funkcjonuje w Radzyniu Podlaskim i o wpisanie go w budżet miasta na rok 2025.

Przywrócenie budżetu obywatelskiego w Radzyniu przyniesie liczne korzyści zarówno dla mieszkańców, jak i władz lokalnych. Pod wnioskiem podpisali się Iwona Niebrzegowska - Kuchnia, Olga Król i Sławomir Zdunek.

Jakub Jakubowski burmistrz Radzynia Podlaskiego jest zainteresowany utworzeniem budżetu obywatelskiego. Chce, aby mieszkańcy w realny sposób mogli współdecydować o tym, na co są wydawane ich pieniądze.

Jaką kwotę w ramach budżetu obywatelskiego będą mieli do dyspozycji mieszkańcy Radzynia o tym zdecydują radni. Prawdopodobnie będzie to kilkaset tysięcy złotych.Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

3 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
Rozumiem że radni... Czw. 30.05.2024 04:50:20

..nie reprezentują interesów mieszkańców.Panie burmistrzu...to radni nie współdecydują w realny sposób,na co są wydawane pieniądze mieszkańców.Chyba wybrano nie tych radnych...albo inaczej,nie ci radni kandydowali.

Tu nie potzrebna specjalna wiedza.... Sob. 08.06.2024 07:32:31

Jak podaje encyklopedia i nauka ekonomii ,budżet to zestawienie wpływów - z jednej strony , i wydatków z drugiej.Zatem jest to konstrukcja dwustronna.Mieszkańcy mają się wypowiedzieć na co mają być wydawane ich pieniądze.To bardzo chwalebne i zawierające w sobie, istotny element demokracji. Aby uniknąć ułomności tej konstrukcji ,należałoby spytać mieszkańców,w jaki sposób można zwiększyć wpływy,na jakich odcinkach zracjonalizować działalność,gdzie poczynić oszczędności

Potrzeba rzetelnego podejścia... Czw. 13.06.2024 15:15:12

Już słyszę głosy - oszczędności ,poczynić się nie da. A ja twierdzę ,że to nawet konieczne.Mieszkańcy podpowiedzą.