Łuków

DPS Ryżki: nowe przedstawienie Teatru Uwaga

Region Pt. 22.03.2024 09:54:37
22
mar 2024

Katolickie Radio Podlasie oraz portal podlasie24 otrzymały zaproszenie na nowe przedstawienie przygotowane przez Teatr Uwaga. Działa on w Domu Pomocy Społecznej w Ryżkach. Dzięki temu zaproszeniu mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „O dwóch Dorotkach”.

Dom Pomocy Społecznej w Ryżkach to miejsce gdzie mieszka ponad sto osób. Są to osoby niepełnosprawne ruchowo i intelektualnie. Ale jak podkreśla stanowczo Jolanta Bojar, kierownik działu terapeutycznego, jest to przede wszystkim miejsce gdzie panuje atmosfera rodzinnego domu. Domu, w którym dzieje się bardzo dużo. Jednym z takich działań są zajęcia terapeutyczne, a jedną z form terapii jest działalność grupy teatralnej „Uwaga”.

Co kilka miesięcy grupa przygotowuje nowe przedstawienie. Najnowszy ich spektakl „O dwóch Dorotkach” to opowieść o tym, że za dobre uczynki zawsze jesteśmy nagradzani. O tym przedstawieniu, o pracy Teatru Uwaga oraz o odczuciach widowni, na której zasiedli razem z nami uczniowie z Zespołu Szkół w Tuchowiczu, opowiadają nam: Jolanta Bojar, ksiądz Sylwester Anusiewicz, kapelan domu, Urszula Domańska z Zespołu Szkół w Tuchowiczu oraz Jakub, jeden z uczniów z Tuchowicza.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.