Łuków

Głosy policzone. Jest zwycięski projekt Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego

Region Śr. 27.09.2023 09:46:58
27
wrz 2023

„Zielony Łuków - dbajmy o miejską zieleń” to zwycięski projekt trzeciej edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego 373 osoby. W ramach tego zwycięskiego zadania mają zostać zakupione drzewa i krzewy. Mają też powstać trzy nowe kwietne łąki.

O północy 24 września zakończyło się dwutygodniowe głosowanie w trzeciej edycji Łukowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogli głosować na sześć projektów. Były to: instalacja stołów do tenisa stołowego, ścieżka edukacyjna do nauki jazdy i prowadzenia wózka inwalidzkiego, Zielony Łuków - dbajmy o miejską zieleń, bezpieczne przejście do bulwaru nad Krzną, ekosłupki sygnalizujące jakość powietrza w Łukowie oraz zakup i montaż dmuchanego parku wodnego na zalewie Zimna Woda.
Przez dwa tygodnie oddano w sumie 1007 głosów. 937 osób zagłosowało przez Internet. 70 osób oddało głos tradycyjnie, wrzucając kartę do urny. 16 głosów było nieważnych.

Po policzeniu głosów przez specjalnie do tego powołaną komisję okazało się, że najwięcej, bo aż 373 głosy zdobył projekt „Zielony Łuków - dbajmy o miejską zieleń”. Zgłosiła go powstała niedawno w mieście nieformalna grupa „Zielony Łuków”. Zakłada on zakup drzew i krzewów, które mają następnie zostać zasadzone na miejskich terenach. Zakłada on również utworzenie trzech nowych kwietnych łąk. Na to zadanie wnioskodawcy przewidzieli do wydania 200 tys. zł.

Na drugim miejscu w głosowaniu znalazł się projekt „Bezpieczne przejście do bulwaru nad Krzną”. Zagłosowało na niego 237 osób. Natomiast 213 osób oddało głos na zakup i montaż dmuchanego parku wodnego na zalewie Zimna Woda.

Na pomysł budowy ścieżki edukacyjnej do nauki jazdy i prowadzenia wózka inwalidzkiego zagłosowało 94 osoby. Na zakup ekosłupków 54 osoby, a na instalację stołów do tenisa stołowego – 36 osób.

Zgodnie z założeniami Budżetu Obywatelskiego zwycięski projekt ma zostać wpisany do przyszłorocznego budżetu miasta. Ostateczna decyzja będzie należało oczywiście do radnych.

zdjęcie: UM Łuków

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
BRAWO Śr. 27.09.2023 09:51:59

tragedia a za rok wybory i beda mowic ze niby lukow nie tylko dla starszych

Najnowsze informacje

Facebook