Łuków

Gmina Wojcieszków: VI Festiwal Piosenki Papieskiej w Wólce Domaszewskiej

Region Pt. 17.05.2024 18:21:00
17
maj 2024

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Wólce Domaszewskiej odbył się Festiwal Piosenki Papieskiej. Zorganizowano go w przededniu obchodów 104. rocznicy urodzin patrona szkoły, Świętego Jana Pawła II. W festiwalu wzięli udział m.in. uczniowie z „rodziny szkół”, które noszą imię Papieża Polaka.

Pomysł organizowania corocznie Festiwalu Piosenki Papieskiej wyszedł od nieżyjącego już dziś dyrektora szkoły, śp. Andrzeja Sobiecha. Jego inicjatywa jest wciąż kontynuowana przez obecną dyrektor, Annę Golbę. W piątek 17 maja, w przededniu 104. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, w szkole odbyła się szósta edycja festiwalu. Wzięło w nim udział w sumie 39 młodych wokalistów ze szkół podstawowych z terenu całej diecezji siedleckiej. Uczniowie ci reprezentowali m.in. szkoły, które również noszą imię Papieża Polaka.

Młodzi wokaliści, podzieleni na dwie grupy wiekowe: z klas II – IV i z klas V – VIII, prezentowali się przed trzyosobowym jury, któremu przewodniczył ksiądz Jacek Świątek, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. Decyzją jury w kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Adrianna Duczek ze SP nr 11 w Siedlcach, drugie – Marcel Łukaszuk z SP w Huszlewie, a trzecie – Laila Reda z SP w Nowej Rokitni. W tej kategorii wyróżnienie otrzymał Jan Misiak z SP w Wólce Domaszewskiej.
W kategorii klas V – VIII zwyciężyła Nina Maros z SP w Wojcieszkowie, drugie miejsce zdobyła Nikola Trojanowska z SP w Zbuczynie, a trzecie Maja Piotrowska z SP w Wólce Domaszewskiej. W tej kategorii wyróżniono dwie uczennice ze szkoły w Ulanie – Majoracie: Oliwię Nowak i Natalię Mazurek.

Na relację z VI Festiwalu Piosenki Papieskiej, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej i któremu patronował wójt gminy Wojcieszków Marcin Kurek, zapraszamy w sobotę 18 maja na antenę KRP. Usłyszcie ją Państwo w audycji „Kultura na Fali”.

zdjęcia: SP Wólka Domaszewska/podlasie24
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Anna Kupińska
+48.509310762

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.